X
تبلیغات
دعای فرج آزادگان آذربایجانی

باولایت زنده ایم
 
قالب وبلاگ
آخرين مطالب
لینک دوستان
لوگول دوستان

 تذکرقانون اساسی نماینده جانبازمجلس به دولت

نماینده ایثارگر مجلس شورای اسلامی در تذکر قانون اساسی خود در صحن مجلس خواستار پرداخت معوقات و مطالبات ایثارگران شد.


به گزارش "محمدمعرفی"خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در جلسه علنی مجلس روز یکشنبه 25 اسفند با استناد به اصل سوم قانون اساسی از بی توجهی به پرداخت مطالبات ایثارگران و طولانی شدن روند آن انتقاد کرد.

وی گفت پرداخت 10 درصدی از جمله مطالبات خانواده معظم شهدا و ایثارگران است و تاخیر در آن باعث ایجاد نارضایتی در این قشر ایثارگر شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد علی رغم وعده های داده شده به این قشر معظم مبنی بر پرداخت تمام یا بخشی از مطالبات آنان، متاسفانه سهم ناچیزی پس از گذشت 20 سال از درخواست های آنها فقط پرداخت شده است.

جعفرزاده ایمن آبادی در پایان با اشاره به وعده های داده شده از سوی دولت برای پرداخت مطالبات و معوقات و نیاز آنان با توجه به فرارسیدن عید نوروز ، خواستار پرداخت مطالبات و معوقات خانواده ایثارگران شد.


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ یکشنبه 25 اسفند1392 ] [ 9:23 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

حجت الاسلام شهیدی در گفتگو با روزنامه ایران:

 ميزان مطالبات ايثارگران تاکنون چقدر بوده است؟

چون دولت ميزان مطالبات را يک رقم عنوان مي کند و بنياد نيز يک رقم ديگر، بنابراين نمي توان اعلام کرد. اما در مورد معوقات بايد گفت طبق بررسي هاي صورت گرفته تاکنون32 درصد از آن را در همان ابتداي کار دولت جديد پرداخت کرده ايم. بخشي از معوقات نيز در چند روز قبل پرداخت شد و اميدواريم مابقي تا پايان خردادماه پرداخت شود که بيشترين پرداختي مربوط به جامعه آزادگان خواهد بود که اين موضوع را با دکتر روحاني نيز در ميان گذاشته ام و وي نيز مساعدت خود را در اين زمينه اعلام کرده است.


 به گزارش" ایثار" ،  روزنامه ایران به مناسبت 22 اسفند ماه روز تاسیس بنیاد شهید و روز بزرگداشت شهدا با حجت الاسلام والمسلمين سيدمحمدعلي شهيدي، نماينده ولي فقيه، معاون رئيس جمهوري و رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران به گفتگو پرداخته است که متن کامل آن به شرح زیر است:
سالروز تاسيس بنياد شهيد در 22 اسفند 1358، تداعي کننده روزي است که ريشه در تاريخ معاصر دارد. دوراني که از قيام امام خميني (ره) در سال 42 آغاز شد و در 22 بهمن 57 به ثمر نشست. 34 سال پيش فرمان 10 ماده اي امام (ره) خطاب به شوراي انقلاب و دولت موقت با مضمون رسيدگي به وضع خانواده شهدا و رسيدگي به امور جانبازان و آسيب ديدگان در جريان انقلاب اسلامي منجر به تاسيس بنيادي با هدف ارج نهادن به خدمات و زحمات ايثارگران در راه حق و حقيقت شد. بنيادي که سخن گفتن از آن کتابي قطور با فصل هاي بسيار مي طلبد تا ارزش آفريني هاي آن را در فراز و فرودهاي ساليان به ثبت برساند. سالروز تاسيس اين نهاد انقلابي که در تقويم رسمي کشور، تحت عنوان «روز بزرگداشت شهدا» نامگذاري شده است. مجالي است تا ضمن گفت وگو با حجت الاسلام والمسلمين سيدمحمدعلي شهيدي، نماينده ولي فقيه، معاون رئيس جمهوري و رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران، برنامه ها و عملکرد اين نهاد را مرور کنيم.

با توجه به سالروز تاسيس بنياد شهيد شايد شرح دلايل تاسيس اين نهادها خالي از فايده نباشد.

بر اساس فرمان مورخ 22 اسفند 1358 حضرت امام خميني (ره) و به منظور تجليل و تکريم از شهدا و جانبازان و ايثارگران و خانواده هاي مکرم آنان بنياد شهيد انقلاب اسلامي تشکيل شد.


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، آزادگان
ادامه مطلب
[ شنبه 24 اسفند1392 ] [ 10:39 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

مخالفت عضو کارگروه پیگیری

 ماده 13 آزادگان با برگزاری تجمع

محرمعلی دیبانژاد، در گفتگو با شهیدنیوز گفت آزادگان عزیز در سال 1369 از بند اسارت رژیم بعثی آزاد شدند در حالی یک سال قبل از این تاریخ و در سال 1368 موضوع ماده 13 به تصویب مراجع قانونی رسیده بود.

وی افزود : آزادگان عزیز توقعی از نظام نداشته و ندارند اما وقتی مسئولان محترم با تبلیغات این موارد را مصوب و اعلام می کنند و در جامعه انتظاراتی را ایجاد می کنند باید پاسخگو هم باشند.

دیبانژاد در پاسخ به اینکه گفته می شود جمعی از آزادگان قصد دارند هفته آینده برای پیگیری مطالبات خود تجمعی در محل بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار کنند ، اظهار داشت: من هم از طریق برخی دوستان شایعاتی در این زمینه شنیده ام اما قطعا با چنین اقداماتی مخالفم و این قبیل مسائل را به مصلحت نظام و جامعه آزادگان و ایثارگران نمی دانم.

عضو کارگروه پیگیری ماده 13 تصریح کرد: آزادگان و ایثارگران ، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مال خود می دانند و همواره در کنار نظام ایستاده اند و خواهند ایستاد و در برابر هرکسی که در برابر نظام بایستد ، خواهند ایستاد.

دیبانژاد در عین حال با اشاره به توقعاتی که به دلیل در بوق و کرنا کردن برخی مسئولان ایجاد شده ، تاکید کرد: آزادگان عزیز شرایط مختلفی دارند و باتوجه به تبلیغات صورت گرفته، برخی عزیزان روی مبلغ مطالبات و وعده های داده شده حساب کرده بودند و شایسته است دولت محترم مطالبات معوق را به صورت یکجا تسویه کند تا تنش های فعلی نیز برطرف شود.

 وی جامعه آزادگان کشور را طیفی ممتاز توصیف کرد و گفت: در میان آزادگان ، طیف های گوناگونی حضور دارند که در میان آنان ، سردار و سرهنگ و معاون وزیر و ... نیز هستند برای کشور جان خود را نیز تقدیم می کنند و همان گونه که رهبر انقلاب تاکید کرده اند ، شایسته نیست برخورد مسئولان منجر به نارضایتی آنان شود.

نماینده آزادگان تهران از حجت الاسلام شهیدی، نماینده ولی فقیه و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران خواست، فارغ از بروکراسی اداری و سلسله مراتب مدیریتی، به جمع آزادگان بیاید و با برگزاری جلسات همفکری با نمایندگان آزادگان، شخصا مسائل و مشکلات آنان را گوش کند و اجازه ندهد موانع اداری بین پدر معنوی ایثارگران و آزادگان و این جامعه بزرگ و ارزشمند فاصله ایجاد کند.

دیبانژاد تصریح کرد: هنگامی که این سید بزرگوار در راس بنیاد قرار گرفت ، همه ما خوشحال شدیم که یکی از فرزندان پیامبر (ص) و در لباس پیامبر (ص) سکاندار شده است و قلبا دوس داریم ایشان در خدمت به جامعه بزرگ خانواده های معظم شهدا، آزادگان و ایثارگران موفق باشد و البته لازمه این امر ارتباط مستقیم با بدنه این جامعه بزرگ است.

موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، آزادگان
[ چهارشنبه 14 اسفند1392 ] [ 8:29 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

مصاحبه رییس بنیاد شهید با شهید نیوز

حجت الاسلام شهیدی محلاتی، نماینده ولی فقیه و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در حاشیه جشن فارغ التحصیلی دانشجویان مرکز علمی کاربردی امام خمینی (ره) در پاسخ به سوال خبرنگار شهیدنیوز از واریز بخشی از معوقات ایثارگران تا آخر وقت اداری فردا (دوشنبه این هفته که واریز شد) و تسویه کامل تا تابستان سال آینده خبر داد.

معاون رییس جمهور همچنین از واریز بخشی دیگر از

 معوقات تا بهار آینده خبر داد.موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، آزادگان
[ چهارشنبه 14 اسفند1392 ] [ 8:16 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
آیا پرونده پرداخت مطالبات آزادگان مختومه شد؟

اعتراض شدید آزادگان به نحوه پرداخت مطالبات

نماینده آزادگان پیگیری کننده مطالبات معوق از بنیاد شهید می گوید، بر خلاف وعده داده شده از سوی مسئولان بنیاد شهید در پرداخت مطالبات معوق آزادگان ارقام بسیار کمی از مطالبه این قشر به آنان پرداخت شده ایس که این اقدام توهین به ایثارگران و آزادگان است.

نماینده پیگیری کننده مطالبات معوق آزادگان از بنیاد شهید گفت: ساعتی پیش بخشی از مطالبات معوق آزادگان به حساب های بانکی آنان واریز شد ولی، در نهایت تعجب دیدیم که مبلغ پرداخت شده از سوی بنیاد شهید در قالب پرداخت معوقات به قدری ناچیز است که به نوعی این اقدام بی احترامی به خانواده های ایثارگران و جانبازان است.

محرمعلی دیبا نژاد در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری شهدای ایران، افزود: آزادگان دست کم 50 تا 60 میلیون تومان مطالبه معوق در قالب ماده 13 قانون جامع ایثارگران از بنیاد شهید طلب دارند و انتظار داشتند که بر اساس وعده داده شده از سوی مسئولان بنیاد شهید و نمایندگان مجلس، بخش اعظمی از این بدهی به آنان پرداخت شود ولی در کمال تعجب ارقامی به حساب آنان واریز شده است که باعث تاسف است. 

نقل از شاخه انارموضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، آزادگان، حوادث
[ دوشنبه 12 اسفند1392 ] [ 0:51 قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

 به گزارش "ایثار"، حجت الاسلام و المسلمین شهیدی، نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در حاشیه سفر به استان هرمزگان، از پرداخت بخشی از مطالبات جامعه ایثارگری تا پایان هفته آینده خبر داد.

شایان ذکر است، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران پیش از این گفته بود که بخشی از مطالبات جامعه ایثارگری تا پایان سال پرداخت خواهد شد.


موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ پنجشنبه 8 اسفند1392 ] [ 1:27 قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

یک نماینده مجلس خبر داد: بودجه ایثارگران اصلاح شد!

عضو جانباز کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۳ از اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان به اعتبارات سال آینده بنیاد شهید برای اجرای قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران خبرداد. “غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی” عضو ایثارگر کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی  اظهار داشت: درکمیسیون  مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان تصویب شد که به اعتبارات سال آینده بنیاد شهید برای اجرای قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران اضافه شود. نماینده ویلچری مردم رشت گفت: قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران پس از ۱۵ سال طی پیچ و خم های زیاد تصویب شد ولی متاسفانه جدیت لازمی از سوی دولت و بنیاد شهید نمی بینیم. درصورتی که یکی از قوانین خوب و جامعی است که می تواند بسیاری از مشکلات جامعه ایثارگری را حل نماید. جعفرزاده افزود: در سال گذشته بعد از قانون بودجه سال ۹۲ که آقای احمدی نژاد داد در مجلس تصویب شد. اما چون بعد از تصویب بودجه بود، دیگر در قانون بودجه ۹۲ ندیدیم و دولت هم جدیتی در اجرا و ابلاغ آن نداشت. وی درادامه توضیح داد: امسال مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان در بند ج تبصره ۳ دیده شده است که این بند هم راجع به فروش سهام می باشد که یعنی باز هم هیچ! اما ما مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان دیگر تصویب کردیم که به اعتبارات بنیاد شهید افزوده شود تا بتواند قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را اجرا کند.
dfgdfdgdf
نماینده جانباز مجلس درپاسخ به این سووال که چه اقدامات دیگری درباره ایثارگران دربودجه سال ۹۳ اتفاق افتاده است گفت: یکی از اقدامات خوب همان افزایش ۲۵ درصد حقوق پایه ایثارگران می باشد. جعفرزاده درباره این  ادعا که بنیاد شهید جدیت دارد  دو سهام هلدینگ نیروگاه ها را بفروشد تا بتواند معوقات ایثارگران را پرداخت کند ولی تا الان کسی یا سازمانی نبوده تا سهام را بخرد نیز اظهارداشت: این حرف چیه! دستور داده اند تا اصلا” نفروشند. همه این ها جنبه تبلیغاتی دارد. وی تأکید کرد به جد دنبال تهیه مدارک و مستندات هستیم راجع به این قضیه که این ها اصلا” قصد فروش سهام را ندارند. مثل اینکه من قصد فروش ماشینم را داشته باشم ولی در هیچ بنگاهی نمی گذارم! این نماینده مجلس افزود: پس اگر واقعا” قصد فروش داشته باشند باید اول در بورس گذاشته شود که متاسفانه این طور نیست. غلامعلی جعفرزاده درپاسخ به این پرسش که راجع به مستمری ای که قراربود به رزمندگان داده اطلاعی داریدگفت: در بعضی از استان ها من جمله استان خودم(گیلان) سردرگمی وجود دارد. اما خبر دارم که این مستمری پرداخت می شود و دارد انجام می شود. به گفته وی فقط ۳۷ هزار نفر در  مرحله اول شامل دریافت این مستمری قرار گرفته اند.

نقل از سایت آزادگان ایران


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ شنبه 21 دی1392 ] [ 8:56 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

اندر حکایت بی مهری مسئولین در خصوص مطالبات ایثارگران

پادشاهی در یک شب سرد زمستانی در کاخ به یکی از نگهبانان برخورد.گفت:سردت نیست؟

گفت قربان عادت دارم.
پادشاه گفت می گویم برایت لباس گرم بیاورند.پادشاه رفت و یادش رفت.
صبح جنازه ی نگهبان راپیدا کردند که روی دیوار نوشته بود:
من به سرما عادت داشتم،وعده ی لباس گرمت مرا از پا در آورد.....


موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، پند و اندرز، جانبازان، آزادگان
[ دوشنبه 16 دی1392 ] [ 7:32 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در برنامه گفت و گوی ویژه خبری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه شب (4 دی ماه1392) نحوه پرداخت مطالبات ایثارگران را تشریح کرد.                                 

سی و دو درصد از بدهی بنیاد به جامعه ایثارگران پرداخت شده است

به گزارش ایثار، سیدمحمدعلی شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پاسخ به سوال مجری برنامه گفت و گوی ویژه خبری در رابطه با پرداخت مطالبات ایثارگران گفت: یک سوم از مطالبات ایثارگران در این مدت پرداخت شده است و ما به جامعه ایثارگران بدهی داریم که رقم آن هم 6 هزار میلیارد تومان مطرح است اما 3هزار و 800 میلیارد تومان آن مصوب شده است.

 وی با بیان اینکه جامعه ایثارگر متقاضی هستند و درخواست پرداخت مطالباتشان را دارند، ادامه داد: دولت قبلا هم نیروگاهی از هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، نیروگاه دماوند و زاگرس کرمانشاه را در مقابل این بدهی ها به بنیاد واگذار کرده بود.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: همان روزهای اول خوشبختانه هلدینگ خلیج فارس به فروش رفت و یک هزار و صد میلیارد تومان بابت فروش پتروشیمی خلیج فارس به حساب بنیاد واریز شد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت : ایثارگران طلب خود را می دانند و به همه میزان طلبشان از بنیاد اعلام شده است و در این راستا ما توانستیم در قدم نخست، حدود 32 درصد از بدهی خودمان به جامعه ایثارگران را بپردازیم.

وی در تشریح نحوه پرداخت مطالبات ایثارگران یادآور شد: در ابتدا تلاش کردیم مجددا نیروگاه را به وزارت نیرو واگذار کنیم و پول آن را دریافت کنیم و در اقدام بعدی تلاش شد به بخش خصوصی داده شود تا از این راه بتوانیم درصد بیشتری از مطالبات ایثارگران را پرداخت کنیم اما متاسفانه بخشی که بتواند خریدار نیروگاه ما باشد به دلیل داشتن ارزش افزوده و گران بودن پیدا نشد.

شهیدی افزود: به دنبال این مشکلات تلاش کردیم تا مطالبات را به شکل سهام به ایثارگران واگذار کنیم که عده ای از عزیزان ایثارگر آمادگی خود را اعلام کردند و عده ای هم گفتند نیاز به پول داریم، در حال حاضر هم نا امید نیستیم و امیدواریم بتوانیم نیروگاه ها را به فروش برسانیم.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه گفت: نیروگاه دماوند را در بورس قرار دادیم و گروهی از افراد کارشناس را نیز در بورس قرار دادیم که هرکس مایل به فروش سهام خود است با این گروه در میان بگذارد و سهام خود را به فروش برساند.

شهیدی عنوان کرد: اگر از این راه موفق شدیم می توانیم درصد بالایی از مطالبات و معوقات ایثارگران را بپردازیم و سپس در قسط سوم به سراغ نیروگاه زاگرس خواهیم رفت.


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ پنجشنبه 5 دی1392 ] [ 1:31 قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
نامه سرگشاده آزاده رحمان سلطانی 
به ریاست محترم بنیاد 

 حضرت حجة الاسلام شهیدی سلام علیکمهمچنانکه مستحضرید  بودجه مربوط به ایثارگران در بودجه سال 93 با واکنش های مختلفی از سوی شخصیت ها و سازمانهای مختلف و بویژه برخی نمایندگان مجلس روبرو شده است.
جناب آقای شهیدی صرفنظر از بودجه های جاری مربوط به ایثارگران، مبالغ هنگفتی مربوط به معوقات و مطالبات سنوات گذشته ایثارگران روی هم انباشته شده و بخش ناچیزی از آن در سال گذشته و امسال پرداخت گردید.با این ردیف بودجه ناچیز که در بودجه سال 93 برای ایثارگران در نظر گرفته شده است،نه تنها پرداخت معوقات امکان پذیر نیست، بلکه مشکلات عدیده ای برای خانواده شهدا،جانبازان و آزادگان بروز کرده و علاوه بر تضییع حقوق حقه این قشر مظلوم ،امکان افزایش نارضایتی ها و تکرار حوادث سال گذشته مانند تجمعات و ... متصور می باشد که به هیچ وجه زیبنده نظام اسلامی و دولت تدبیر و امید نیست.

در بودجه 93 مربوط به ایثارگران نقص های جدی وجود دارد:
اولا: انتظار جامعه ایثارگری این بود که این بودجه افزایش یابد ولی عملا کاهش چشمگیری داشته است.
ثانیا:هیچ ردیفی برای پرداخت معوقات که به گفته حضرتعالی 6 هزار میلیارد تومان است در نظر گرفته نشده است و اینکه فرمودید از محل فروش یا واگذاری دو نیروگاه امکان پذیر است،با تردیدهای جدی مواجه است و مسئله ای محرز و قطعی نیست و نمی توان پرداخت معوقات را به اینگونه موارد احتمالی منوط کرد.
ثالثا: موادی مانند ماده 94 مربوط به تسهیلات مسکن ایثارگران و ماده 97،مربوط به احراز ایثارگری بدون هیچ دلیل موجهی حذف شده که تامل برانگیز است.
رابعا:انتظار می رفت با توجه به نرخ تورم و مشکلات حاد درمانی ایثارگران این بودجه در سال 93 تقویت شود که بدون تغییر نسبت به سال 92 در نظر گرفته شده که ظلم مضاعفی در حق این قشر مظلوم است.
لذا حقیر به عنوان عضوی کوچک از جامعه ایثارگری و سخنگوی جمعیت آزادگان هشت سال دفاع مقدس از حضرتعالی که مزین و ملبس به لباس پر افتخار روحانیت نیز هستید استدعا دارد با عزمی راسخ و پشتوانه صدهها هزار نفری جامعه بزرگ ایثارگری نسبت به اصلاح ردیف بودجه مربوط به ایثارگران با دولت و بویژه شخص ریاست محترم جمهور رایزنی فرمایید.

با تشکر طلبه آزاده و جانباز رحمان سلطانی

موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ چهارشنبه 4 دی1392 ] [ 11:50 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

ژرف اندیشی

بسمه تعالی

بااستعانت از درگاه احدیت وباسلام وتحییت خدمت دوستان بزرگوار ، آزادگان عزیز؛ اول عرایضم لازم میدانم از دوستانی که در مورد همایش ملی آزادگان عزیز ابتکار به خرج داده چنین پیشنهادی کردند تشکر نمایم ، البته از حاشیه های این پیشنهاد چنین بر میاید که 100درصد این همایش مرتبط با ماده 13 بوده وچنین همایشی در سطح ملی آزادگان بخاطر بد قولی مسئولین در خصوص عدم پایبندی به تعهدات خود میباشد اما لازم میدانم مواردی را متذکر شوم که هدف ازاین همایش چیست؟ متاسفانه مسئولین دولت قبل ونمایندگان قانونگذارشرایط را برای آزادگان طوری رقم زده وتدوین کردند که اتفاق نظر بالفعل دراین امر بین آزادگان وجود ندارد ، موارد ذیل دال بر صحت این مطلب است.

اولا: اگر ما کل آزادگان عزیز را 43000 نفر در نظر بگیریم تعداد زیادی ازاین دوستان اسارتشان در حدود دوسال واندی است وازاین بابت دریافتی آنها با احتساب 1200000 تومان میشود حدودا 30 میلیون تومان که ازاین مقدارقریب به 20 میلیون تومان آن را دریافت ومابقی را طلبکارند.حال ممکن است این دوستان اصلا در این همایش شرکت نکنند بخاطر هرعللی که شما بحساب بیاورید.

دوما:عده زیادی ازآزادگان عزیز در قالب شرکتها وادارات اعم ازبانکها وموسسات دولتی وغیر دولتی به هر عنوانی کل طلبشان را دریافت کردند لذا شرکت آنان نیز در این همایش ممکن است مقدور نباشد یا بعبارتی شرکت نکنند.

سوما : حال عده ی معدودی میماند هرچند تعدادشان هم اندک نیست (دوستانی که مدت اسارتشان بیشترهست) که طلبشان چشمگیربوده  و بعلل متعدد و مختلفی اعم از دوری راه تا مرکز و مشکلات جوی وغیره ، لذا ممکن است شرکت آنان نیز مقدور نباشد .

حال اگر دراین فرا خوان آنهم در ساختمان بنیاد شهید  بنام همایش تجمع اندکی صورت بگیرد فردا چه باید کرد؟.آیا مثل تجمع در پاستور نمیشود ؟؟؟

اکنون بعد از اینهمه داستان سرایی، بنده نظر شخصی خودم را میگویم که تعدادی ازدوستان که اشرافیت دارند به امور جاری  به هر عنوان که مقدور هست به نمایندگی با مسئولین بنیاد وارد مذاکره شده وازطریق گفتگو این مهم حل شود وانتظار میرود که ازاین کارگروه با جدیت بدون حاشیه پردازی حمایت کرده وبه تصمیمات اتخاذی معقول احترام قائل شویم وصد البته هرچند آنان نیز(مسئولین بنیاد ) وشخص حجه الاسلام حاج آقا شهیدی خود در رسانه ها اعلام نمودند که مابقی طلب را در دوبخش قبل از عید93 و بعد ازعید  تا تابستان پرداخت خواهند کرد. لذا باید متقاعد شوند که طلب ما  نقدا پرداخت شود نه به صورت دیگر .

در این مطلب عدم شرکت فرضی دوستان آزاده  در این همایش صرفا احتمال هست نه حتم و اعداد وارقام ها نیز فرضی بوده اگر کسی خیال میکند که نوشته بنده جسارتی به محضر آنان کرده  پیشاپیش پوزش خواسته و بازاعلام مینمایم که این فقط نظر شخصی هست وبس .

منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم

والسلام علیکم ورحمه الله 


موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، آزادگان
[ شنبه 30 آذر1392 ] [ 0:44 قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
[ جمعه 29 آذر1392 ] [ 11:13 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

بخشی از معوقات ایثارگران

تا نوروز پرداخت میشود  

 حجت الاسلام و المسلمین شهیدی از احیای صندوق درمان در کمک به تهیه دارو و هزینه‌های بالای آن برای جانبازان خبر داد

 به گزارش ایثار، حجت‌الاسلام و المسلمین شهیدی نماینده ولی‌فقیه و معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز (دوشنبه هجدهم آذرماه 92) در حاشیه بازدید از آسایشگاه ثارالله و دیدار با جانبازان قطع نخاعی این مرکز با اشاره به قانون جامع حمایت و خدمات‌رسانی به ایثارگران که 10 ماه پیش ابلاغ شده است، گفت: مدت ها است که این قانون تصویب شده اما ابلاغ نشده بود که بعد از تشکیل دولت دکتر روحانی آن را دنبال کردیم و ابلاغیه‌های آن را بررسی کردیم.

وی افزود: به دلیل وجود مشکلات مالی و بودجه این طرح تا کنون انجام نشده و ما این موضوع را در قالب بودجه سال آینده در نظر گرفته و ابلاغ کرده ایم و منتظر تصمیم مجلس هستیم و قسمت هایی از این قانون که نیاز به بودجه ندارد هم اکنون در حال انجام است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد مطالبات جانبازان و ایثارگران که بخشی از آن با پرداخت نقدی و تخصیص سهام پرداخت شده، گفت: سهام دو نیروگاه از طریق دولت برای پرداخت بدهی جانبازان معزز در نظر گرفته شده و با توجه به نظرسنجی های انجام شده  هم اکنون در حال بررسی و اقدام به فروش سهام و پرداخت نقدی معوقات ایثارگران هستیم؛ سعی ‌ما این است که بخشی را تا نوروز امسال و قسمت دیگر را نیز سال آینده پرداخت کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین شهیدی در مورد رسیدگی به مشکلات تهیه دارو و هزینه‌های بالای آن برای جانبازان گفت: قصد داریم صندوق درمان را که از سال ها قبل تعطیل شده بود در بنیاد فعال ‌کنیم و این صندوق موظف به پرداخت هزینه های سنگین درمان برای جانبازان معزز خواهد بود.

 


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، جانبازان، آزادگان
[ سه شنبه 19 آذر1392 ] [ 0:42 قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
شهیدی در گفت وگو با خانه ملت:

تکذیب مطالبات 6 هزار میلیاردی ایثارگران
 پرداخت32 درصد معوقات از محل سهام پتروشیمی
                  پرداخت مطالبات تا تابستان سال آتی                

تکذیب مطالبات 6 هزار میلیاردی ایثارگران/ پرداخت32 درصد معوقات از محل سهام پتروشیمی/پرداخت مطالبات تا تابستان سال آتی                         

                   
                                   

  رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه تا اول تابستان سال آینده تمامی معوقات ایثارگران با فروش دارایی‌های بنیاد شهید پرداخت خواهد شد، گفت: طی یک ماه اخیر 32 درصد از معوقات ایثارگران با فروش سهام پتروشیمی آنان پرداخت شده است. 

سیدمحمدعلی شهیدی محلاتی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه رقم دقیق معوقات ایثارگران 3 هزار و 800 میلیارد تومان است، گفت: تاکنون بنیاد شهید و امور ایثارگران موفق شده با فروش سهام پتروشمی ایثارگران 32 درصد معوقات آنان را پرداخت کند.

وی ادامه داد: شایعه‌ای که در خصوص میزان معوقات ایثارگران مطرح بود رقمی در حدود 6 هزار میلیارد تومان بود که این میزان از سوی سازمان  برنامه تایید نشده و همان میزان 3 هزار و 800 میلیارد تومان مورد تایید است.

شهیدی با بیان اینکه در ازای پرداخت معوقات ایثارگران دولت دهم دو نیروگاه و مقداری از سهام پتروشیمی را به بنیاد شهید و امور ایثارگران داده بود، تاکید کرد: در بدو ورود به بنیاد شهید موفق شدیم سهمیه پتروشیمی ایثارگران را فروخته و حدود 32 درصد از معوقات آنان را ظرف مدت 40 روز بپردازیم.

رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران با تاکید بر اینکه تلاش بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت هرچه سریع‌تر معوقات ایثارگران است، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران تصمیم داشت سهام نیروگاه‌های خود را بابت معوقات ایثارگران به آنان واگذار کرده و با ورود سهام به بورس امکان سرمایه‌گذاری را برای آنان فراهم کند که این پیشنهاد مورد قبول افراد قرار نگرفت.

وی با بیان اینکه عده‌ای از ایثارگران با واگذاری سهام نیروگاه به آنان در قبال معوقات‌شان موافقت نکردند، تصریح کرد: بنیاد شهید وامور ایثارگران بر این مبنا تصمیم گرفت نیروگاه‌ها را در معرض فروش قرار داده تا بتواند مقداری از معوقات ایثارگران را بپردازد.

شهیدی یادآور شد: تلاش بنیاد بر این است که مقداری از معوقات ایثارگران را قبل از عید به آن‌ها بپردازد  و مابقی را نیز بعد از عید و تا قبل از آغاز فصل تابستان تسویه کند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بنیاد شهید در حال حاضر پولی برای پرداخت معوقات ایثارگران در دست ندارد مگر اینکه سرمایه بنیاد تبدیل به پول شود./


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ سه شنبه 21 آبان1392 ] [ 3:9 قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

درخواست بودجه 250 ميليارد تومانی سپاه جهت

اجراي ماده 38(190)

 

نقل از شاخه انار


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ چهارشنبه 15 آبان1392 ] [ 11:18 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

مراحل پایانی پرونده و ثبت مراحل حکم حقوق برادران آزاده عزیز استان اردبیل در

حال اتمام می باشد

 

همانگونه که اطلاع دارید سیر اجرایی شدن ماده (190) 38 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران اعلام گردید هم اکنون طبق گزارش واصله مراحل پایانی پرونده و ثبت مراحل حکم حقوق برادران آزاده عزیز استان اردبیل در حال اتمام می باشد که در این راستا سپاه از دولت درخواست اعتبار لازم طبق بودجه سال 92 را نموده است و با تامین اعتبار سپاه اقدام به ابلاغ حکم حقوق ماهیانه عزیزان آزاده خواهد نمود و با پیگیری مجدانه در هفته آینده مراحل اخذ مدارک از استان آذربایجان شرقی شروع و بعد از آن در استان های دیگر نیز به ترتیب اقدام خواهد شد

ضمن اینکه دیگر دوستان که از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران حقوق حالت اشتغال دریافت می کنند تا پایان سال جاری توسط سپاه یکسان سازی حقوق آنها صادر خواهد شد و جزء پارامتر های این قانون قرار می گردد

بنابر این با روندی که در پیش است در صورتی که مشکلی پیش نیاید امید است که با همت شما عزیزان آزاده تا پایان سال جاری این قانون به صورت کامل اجرایی گردد و آزادگان فعال پیگیری ماده 190 (38) وظیفه خود می دانند تا اجرایی شدن کامل قوانین که مربوط به ایثارگران به خصوص آزادگان است  رصد کرده و ضمن پیگیری و به نتیجه رسیدن قانون گزارش عملکرد مسئولین مربوط را به سمع و نظر بازدیدکنندگان بزرگوار آزاده ارائه نماید انشاالله

نقل از سایت آزادگان نیوز


موضوعات مرتبط: اخبار روز استان آذربایجانشرقی، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ یکشنبه 12 آبان1392 ] [ 1:24 قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

سیر اجرایی قانون خدمات  جامع ایثارگران

بنا به گزارش دریافتی  امروز دوشنبه  مورخ 92/7/29 در راستای دستور سردار شریفی به منظور اجرای آزمایشی ماده 38 قانون خدمات جامع ایثارگران تعداد 109 فقره از پروند های آزادگان سرباز و بسیجی سپاه استان اردبیل جهت بررسی در کمیسیون پزشکی سپاه با تهیه و تنظیم مدارک توسط سپاه اردبیل تحویل مسئولین امور ایثارگران ستاد کل سپاه گردید.

ضمنا  از 121 نفر  آزاده بسیجی و  سرباز  سپاه اردبیلی  12   نفر  موفق به تکمیل  پرونده  خود  نشدند که در مرحله  بعد می توانند همزمان  با  آزادگان سراسر  کشور  اقدام   نمایند  ؛  شایان  ذکر است  بعد  از  رفع  نواقص  این مرحله  ؛  در  مرحله  دوم   مدارک  بسیجان   و  سربازان  سپاه  در  سراسر کشور توسط سپاه اقدام خواهد شد.

نقل از سایت آزادگان ایران


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ دوشنبه 29 مهر1392 ] [ 11:35 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

اصلاحیه 

خبر قبلی دال بر ابلاغ دستور العمل اجرای ماده 190 (38) به ادارات امور ایثارگران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سراسر کشور را آقای کاظمی راد اینچنین تصحیح نمودند .


موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ دوشنبه 22 مهر1392 ] [ 1:38 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
 نقل از وبلاگ شاخه انار

اطلاعیه فوری

با توجه به ابلاغ دستور العمل اجرای ماده 190 (38) به ادارات امور ایثارگران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سراسر کشور، به اطلاع آندسته از برادران عزیز آزاده بسیجی و سرباز وظیفه که تا کنون موفق به ارائه مدارک خود به واحدهای ایثارگران سپاه پاسداران استانها و شهرستانهای مربوطه نشده اند می رساند هرچه سریعتر با در دست داشتن مدارک زیر به ادارات امور ایثارگران سپاه پاسداران محل اعزام خود مراجعه نمایند.

1- تصویر برابر اصل شده معرفی نامه ستاد امور آزادگان وقت به کمیسیون پزشکی بنیاد جانبازان

2- کپی کارت آزادگی (جانبازی)

3- کپی شناسنامه

4- کپی کارت ملی

5- یک قطعه عکس 4*3 جدید

مدیریت وبلاگ شاخه انار به منظور همیاری و مساعدت به سایر برادران مشمول، از شما عزیزان خواهشمند است موضوع را به طرق مقتضی به  اطلاع آنان برسانید.

بدیهی است چنانچه نتوانید  مدارک فوق را تا آخرهفته جاری به ادارات امور ایثارگران سپاه پاسداران محل اعزام خود تحویل دهید، مدارک شما در مرحله بعدی دریافت وبه کمیسیون مرکزی سپاه پاسداران کل کشورارسال خواهد شد.


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ یکشنبه 21 مهر1392 ] [ 6:16 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

حقوق جانبازان و آزادگان از کار افتاده با اشتغال

در دستگاه‌ها قطع نمی‌شود

حقوق جانبازان و آزادگان از کار افتاده با اشتغال در دستگاه‌ها قطع نمی‌شود
                                   

 

با نظر موافق نمایندگان٬مجلس با قطع حقوق جانبازان و آزادگان از کار افتاده در حالت اشتغال موافقت کرد. (ظاهرا در این عبارت اخیر باید موافقت نکرد درج میشد که ممکن است سهوا موافقت کرد تایپ شده است ...مدیر وبلاگ)

به گزارش خبرگزاری خانه ملت نمایندگان در نشست علنی امروز چهارشنبه (3 مهر) در جریان بررسی طرح اصلاح تبصره 2 ماده 39 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در گام نخست با کلیات این طرح با 121 رای موافق٬ 19 رای مخالف و 14 رای ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر موافقت کردند.

همچنین در ادامه نشست امروز مجلس اصل ماده واحده این طرح را با 126 رای موافق٬ 29 رای مخالف و 16 رای ممتنع از مجموع 198 نماینده حاضر موافقت کردند.

ماده واحده طرح مذکور به شرح زیر است:

ماده واحده- در تبصره 2 ماده 39 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مصوب 2/10/1391 کلمه "می گردد" حذف و کلمه "نمی گردد" جایگزین آن می شود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی در دفاع از طرح مذکور گفت: : تا سال 1372 آن دسته از ایثارگران و رزمندگان که کارمند دستگاه های دولتی و یا کادر نیروهای مسلح بوده اند و همچنین آن دسته از رزمندگان بسیجی و نیروهای وظیفه در صورتی که در همکاری با نیروهای مسلح به فیض شهادت نائل شده و یا جانباز می شدند (در مورد شهدا مطلقا و در مورد جانبازان به شرط آنکه میزان آسیب وارد به ایشان برابر مفاد ماده (108) قانون ارتش و مواد مشابه در قانون سپاه و ناجا مشمول بند های (ب) و (ج) ماده مذکور قرار گیرند) بازنشسته تلقی شده و حقوق بازنشستگی و یا وظیفه ایشان با رعایت ماده (157) قانون ارتش و مواد همانند٬ در قانون سایر نیروها به صورت همطراز با پرسنل کادر٬ یک درجه بالاتر محاسبه و پرداخت می شد.

عبدی افزود: با توجه به رشد حقوق سایر کارکنان دولت و ایجاد تفاوت بین حقوق افراد شاغل با کارکنان بازنشسته و به منظور پاسخگویی به مراجعات و اعتراضات اقشار مختلف ایثارگر٬ در سال 1372 قانونگذار با تصویب ماده واحده ای٬ تحت عنوان "قانون حالت اشتغال" وضعیت بازنشستگی را ملغی و ایشان را در حکم شاغل تلقی کرده و اعلام داشت همانند مستخدمین شاغل با دو گروه بالاتر توسط دستگاه های ذیربط با آنان رفتار شده  و بر اساس مقررات استخدامی مربوط به سنوات مقرر بازنشسته شده و پس از آن از حقوق بازنشستگی یا مستمری مربوط بهره مند خواهند شد.

گفتنی است بر اساس اصل 2 ماده 39 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران حقوق حالت اشتغال جانبازان و آزادگان ازکارافتاده موضوع مواد 38 و 39 این قانون در صورت اشتغال در دستگاه موضوع بند الف ماده 2 این قانون قطع نمی گردد.


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ چهارشنبه 3 مهر1392 ] [ 7:33 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
یادش بخیر...

نقطه نظرات
امکانات وب


تاریخ روز
دعای عظم البلا