دعای فرج آزادگان آذربایجانی

باولایت زنده ایم
 
قالب وبلاگ
آخرين مطالب
لینک دوستان
منتظر نظرات شماييم
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ ﴿1﴾ الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ ﴿2﴾ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ ﴿3﴾ مَالِكِ يَوْمِ الدِّينِ ﴿4﴾ إِيَّاكَ نَعْبُدُ وإِيَّاكَ نَسْتَعِينُ ﴿5﴾ اهدِنَا الصِّرَاطَ المُستَقِيمَ ﴿6﴾ صِرَاطَ الَّذِينَ أَنعَمتَ عَلَيهِمْ غَيرِ المَغضُوبِ عَلَيهِمْ وَلاَ الضَّالِّينَ

یک نماینده مجلس خبر داد: بودجه ایثارگران اصلاح شد!

عضو جانباز کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۳ از اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان به اعتبارات سال آینده بنیاد شهید برای اجرای قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران خبرداد. “غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی” عضو ایثارگر کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی  اظهار داشت: درکمیسیون  مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان تصویب شد که به اعتبارات سال آینده بنیاد شهید برای اجرای قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران اضافه شود. نماینده ویلچری مردم رشت گفت: قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران پس از ۱۵ سال طی پیچ و خم های زیاد تصویب شد ولی متاسفانه جدیت لازمی از سوی دولت و بنیاد شهید نمی بینیم. درصورتی که یکی از قوانین خوب و جامعی است که می تواند بسیاری از مشکلات جامعه ایثارگری را حل نماید. جعفرزاده افزود: در سال گذشته بعد از قانون بودجه سال ۹۲ که آقای احمدی نژاد داد در مجلس تصویب شد. اما چون بعد از تصویب بودجه بود، دیگر در قانون بودجه ۹۲ ندیدیم و دولت هم جدیتی در اجرا و ابلاغ آن نداشت. وی درادامه توضیح داد: امسال مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان در بند ج تبصره ۳ دیده شده است که این بند هم راجع به فروش سهام می باشد که یعنی باز هم هیچ! اما ما مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان دیگر تصویب کردیم که به اعتبارات بنیاد شهید افزوده شود تا بتواند قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را اجرا کند.
dfgdfdgdf
نماینده جانباز مجلس درپاسخ به این سووال که چه اقدامات دیگری درباره ایثارگران دربودجه سال ۹۳ اتفاق افتاده است گفت: یکی از اقدامات خوب همان افزایش ۲۵ درصد حقوق پایه ایثارگران می باشد. جعفرزاده درباره این  ادعا که بنیاد شهید جدیت دارد  دو سهام هلدینگ نیروگاه ها را بفروشد تا بتواند معوقات ایثارگران را پرداخت کند ولی تا الان کسی یا سازمانی نبوده تا سهام را بخرد نیز اظهارداشت: این حرف چیه! دستور داده اند تا اصلا” نفروشند. همه این ها جنبه تبلیغاتی دارد. وی تأکید کرد به جد دنبال تهیه مدارک و مستندات هستیم راجع به این قضیه که این ها اصلا” قصد فروش سهام را ندارند. مثل اینکه من قصد فروش ماشینم را داشته باشم ولی در هیچ بنگاهی نمی گذارم! این نماینده مجلس افزود: پس اگر واقعا” قصد فروش داشته باشند باید اول در بورس گذاشته شود که متاسفانه این طور نیست. غلامعلی جعفرزاده درپاسخ به این پرسش که راجع به مستمری ای که قراربود به رزمندگان داده اطلاعی داریدگفت: در بعضی از استان ها من جمله استان خودم(گیلان) سردرگمی وجود دارد. اما خبر دارم که این مستمری پرداخت می شود و دارد انجام می شود. به گفته وی فقط ۳۷ هزار نفر در  مرحله اول شامل دریافت این مستمری قرار گرفته اند.

نقل از سایت آزادگان ایران


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ شنبه ۲۱ دی۱۳۹۲ ] [ ۲۰:۵۶ بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

اندر حکایت بی مهری مسئولین در خصوص مطالبات ایثارگران

پادشاهی در یک شب سرد زمستانی در کاخ به یکی از نگهبانان برخورد.گفت:سردت نیست؟

گفت قربان عادت دارم.
پادشاه گفت می گویم برایت لباس گرم بیاورند.پادشاه رفت و یادش رفت.
صبح جنازه ی نگهبان راپیدا کردند که روی دیوار نوشته بود:
من به سرما عادت داشتم،وعده ی لباس گرمت مرا از پا در آورد.....


موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، پند و اندرز، جانبازان، آزادگان
[ دوشنبه ۱۶ دی۱۳۹۲ ] [ ۱۹:۳۲ بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در برنامه گفت و گوی ویژه خبری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه شب (4 دی ماه1392) نحوه پرداخت مطالبات ایثارگران را تشریح کرد.                                 

سی و دو درصد از بدهی بنیاد به جامعه ایثارگران پرداخت شده است

به گزارش ایثار، سیدمحمدعلی شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پاسخ به سوال مجری برنامه گفت و گوی ویژه خبری در رابطه با پرداخت مطالبات ایثارگران گفت: یک سوم از مطالبات ایثارگران در این مدت پرداخت شده است و ما به جامعه ایثارگران بدهی داریم که رقم آن هم 6 هزار میلیارد تومان مطرح است اما 3هزار و 800 میلیارد تومان آن مصوب شده است.

 وی با بیان اینکه جامعه ایثارگر متقاضی هستند و درخواست پرداخت مطالباتشان را دارند، ادامه داد: دولت قبلا هم نیروگاهی از هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، نیروگاه دماوند و زاگرس کرمانشاه را در مقابل این بدهی ها به بنیاد واگذار کرده بود.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: همان روزهای اول خوشبختانه هلدینگ خلیج فارس به فروش رفت و یک هزار و صد میلیارد تومان بابت فروش پتروشیمی خلیج فارس به حساب بنیاد واریز شد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت : ایثارگران طلب خود را می دانند و به همه میزان طلبشان از بنیاد اعلام شده است و در این راستا ما توانستیم در قدم نخست، حدود 32 درصد از بدهی خودمان به جامعه ایثارگران را بپردازیم.

وی در تشریح نحوه پرداخت مطالبات ایثارگران یادآور شد: در ابتدا تلاش کردیم مجددا نیروگاه را به وزارت نیرو واگذار کنیم و پول آن را دریافت کنیم و در اقدام بعدی تلاش شد به بخش خصوصی داده شود تا از این راه بتوانیم درصد بیشتری از مطالبات ایثارگران را پرداخت کنیم اما متاسفانه بخشی که بتواند خریدار نیروگاه ما باشد به دلیل داشتن ارزش افزوده و گران بودن پیدا نشد.

شهیدی افزود: به دنبال این مشکلات تلاش کردیم تا مطالبات را به شکل سهام به ایثارگران واگذار کنیم که عده ای از عزیزان ایثارگر آمادگی خود را اعلام کردند و عده ای هم گفتند نیاز به پول داریم، در حال حاضر هم نا امید نیستیم و امیدواریم بتوانیم نیروگاه ها را به فروش برسانیم.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه گفت: نیروگاه دماوند را در بورس قرار دادیم و گروهی از افراد کارشناس را نیز در بورس قرار دادیم که هرکس مایل به فروش سهام خود است با این گروه در میان بگذارد و سهام خود را به فروش برساند.

شهیدی عنوان کرد: اگر از این راه موفق شدیم می توانیم درصد بالایی از مطالبات و معوقات ایثارگران را بپردازیم و سپس در قسط سوم به سراغ نیروگاه زاگرس خواهیم رفت.


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ پنجشنبه ۵ دی۱۳۹۲ ] [ ۱:۳۱ قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
نامه سرگشاده آزاده رحمان سلطانی 
به ریاست محترم بنیاد 

 حضرت حجة الاسلام شهیدی سلام علیکمهمچنانکه مستحضرید  بودجه مربوط به ایثارگران در بودجه سال 93 با واکنش های مختلفی از سوی شخصیت ها و سازمانهای مختلف و بویژه برخی نمایندگان مجلس روبرو شده است.
جناب آقای شهیدی صرفنظر از بودجه های جاری مربوط به ایثارگران، مبالغ هنگفتی مربوط به معوقات و مطالبات سنوات گذشته ایثارگران روی هم انباشته شده و بخش ناچیزی از آن در سال گذشته و امسال پرداخت گردید.با این ردیف بودجه ناچیز که در بودجه سال 93 برای ایثارگران در نظر گرفته شده است،نه تنها پرداخت معوقات امکان پذیر نیست، بلکه مشکلات عدیده ای برای خانواده شهدا،جانبازان و آزادگان بروز کرده و علاوه بر تضییع حقوق حقه این قشر مظلوم ،امکان افزایش نارضایتی ها و تکرار حوادث سال گذشته مانند تجمعات و ... متصور می باشد که به هیچ وجه زیبنده نظام اسلامی و دولت تدبیر و امید نیست.

در بودجه 93 مربوط به ایثارگران نقص های جدی وجود دارد:
اولا: انتظار جامعه ایثارگری این بود که این بودجه افزایش یابد ولی عملا کاهش چشمگیری داشته است.
ثانیا:هیچ ردیفی برای پرداخت معوقات که به گفته حضرتعالی 6 هزار میلیارد تومان است در نظر گرفته نشده است و اینکه فرمودید از محل فروش یا واگذاری دو نیروگاه امکان پذیر است،با تردیدهای جدی مواجه است و مسئله ای محرز و قطعی نیست و نمی توان پرداخت معوقات را به اینگونه موارد احتمالی منوط کرد.
ثالثا: موادی مانند ماده 94 مربوط به تسهیلات مسکن ایثارگران و ماده 97،مربوط به احراز ایثارگری بدون هیچ دلیل موجهی حذف شده که تامل برانگیز است.
رابعا:انتظار می رفت با توجه به نرخ تورم و مشکلات حاد درمانی ایثارگران این بودجه در سال 93 تقویت شود که بدون تغییر نسبت به سال 92 در نظر گرفته شده که ظلم مضاعفی در حق این قشر مظلوم است.
لذا حقیر به عنوان عضوی کوچک از جامعه ایثارگری و سخنگوی جمعیت آزادگان هشت سال دفاع مقدس از حضرتعالی که مزین و ملبس به لباس پر افتخار روحانیت نیز هستید استدعا دارد با عزمی راسخ و پشتوانه صدهها هزار نفری جامعه بزرگ ایثارگری نسبت به اصلاح ردیف بودجه مربوط به ایثارگران با دولت و بویژه شخص ریاست محترم جمهور رایزنی فرمایید.

با تشکر طلبه آزاده و جانباز رحمان سلطانی

موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ چهارشنبه ۴ دی۱۳۹۲ ] [ ۲۳:۵۰ بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

ژرف اندیشی

بسمه تعالی

بااستعانت از درگاه احدیت وباسلام وتحییت خدمت دوستان بزرگوار ، آزادگان عزیز؛ اول عرایضم لازم میدانم از دوستانی که در مورد همایش ملی آزادگان عزیز ابتکار به خرج داده چنین پیشنهادی کردند تشکر نمایم ، البته از حاشیه های این پیشنهاد چنین بر میاید که 100درصد این همایش مرتبط با ماده 13 بوده وچنین همایشی در سطح ملی آزادگان بخاطر بد قولی مسئولین در خصوص عدم پایبندی به تعهدات خود میباشد اما لازم میدانم مواردی را متذکر شوم که هدف ازاین همایش چیست؟ متاسفانه مسئولین دولت قبل ونمایندگان قانونگذارشرایط را برای آزادگان طوری رقم زده وتدوین کردند که اتفاق نظر بالفعل دراین امر بین آزادگان وجود ندارد ، موارد ذیل دال بر صحت این مطلب است.

اولا: اگر ما کل آزادگان عزیز را 43000 نفر در نظر بگیریم تعداد زیادی ازاین دوستان اسارتشان در حدود دوسال واندی است وازاین بابت دریافتی آنها با احتساب 1200000 تومان میشود حدودا 30 میلیون تومان که ازاین مقدارقریب به 20 میلیون تومان آن را دریافت ومابقی را طلبکارند.حال ممکن است این دوستان اصلا در این همایش شرکت نکنند بخاطر هرعللی که شما بحساب بیاورید.

دوما:عده زیادی ازآزادگان عزیز در قالب شرکتها وادارات اعم ازبانکها وموسسات دولتی وغیر دولتی به هر عنوانی کل طلبشان را دریافت کردند لذا شرکت آنان نیز در این همایش ممکن است مقدور نباشد یا بعبارتی شرکت نکنند.

سوما : حال عده ی معدودی میماند هرچند تعدادشان هم اندک نیست (دوستانی که مدت اسارتشان بیشترهست) که طلبشان چشمگیربوده  و بعلل متعدد و مختلفی اعم از دوری راه تا مرکز و مشکلات جوی وغیره ، لذا ممکن است شرکت آنان نیز مقدور نباشد .

حال اگر دراین فرا خوان آنهم در ساختمان بنیاد شهید  بنام همایش تجمع اندکی صورت بگیرد فردا چه باید کرد؟.آیا مثل تجمع در پاستور نمیشود ؟؟؟

اکنون بعد از اینهمه داستان سرایی، بنده نظر شخصی خودم را میگویم که تعدادی ازدوستان که اشرافیت دارند به امور جاری  به هر عنوان که مقدور هست به نمایندگی با مسئولین بنیاد وارد مذاکره شده وازطریق گفتگو این مهم حل شود وانتظار میرود که ازاین کارگروه با جدیت بدون حاشیه پردازی حمایت کرده وبه تصمیمات اتخاذی معقول احترام قائل شویم وصد البته هرچند آنان نیز(مسئولین بنیاد ) وشخص حجه الاسلام حاج آقا شهیدی خود در رسانه ها اعلام نمودند که مابقی طلب را در دوبخش قبل از عید93 و بعد ازعید  تا تابستان پرداخت خواهند کرد. لذا باید متقاعد شوند که طلب ما  نقدا پرداخت شود نه به صورت دیگر .

در این مطلب عدم شرکت فرضی دوستان آزاده  در این همایش صرفا احتمال هست نه حتم و اعداد وارقام ها نیز فرضی بوده اگر کسی خیال میکند که نوشته بنده جسارتی به محضر آنان کرده  پیشاپیش پوزش خواسته و بازاعلام مینمایم که این فقط نظر شخصی هست وبس .

منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم

والسلام علیکم ورحمه الله 


موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، آزادگان
[ شنبه ۳۰ آذر۱۳۹۲ ] [ ۰:۴۴ قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
[ جمعه ۲۹ آذر۱۳۹۲ ] [ ۲۳:۱۳ بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

بخشی از معوقات ایثارگران

تا نوروز پرداخت میشود  

 حجت الاسلام و المسلمین شهیدی از احیای صندوق درمان در کمک به تهیه دارو و هزینه‌های بالای آن برای جانبازان خبر داد

 به گزارش ایثار، حجت‌الاسلام و المسلمین شهیدی نماینده ولی‌فقیه و معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز (دوشنبه هجدهم آذرماه 92) در حاشیه بازدید از آسایشگاه ثارالله و دیدار با جانبازان قطع نخاعی این مرکز با اشاره به قانون جامع حمایت و خدمات‌رسانی به ایثارگران که 10 ماه پیش ابلاغ شده است، گفت: مدت ها است که این قانون تصویب شده اما ابلاغ نشده بود که بعد از تشکیل دولت دکتر روحانی آن را دنبال کردیم و ابلاغیه‌های آن را بررسی کردیم.

وی افزود: به دلیل وجود مشکلات مالی و بودجه این طرح تا کنون انجام نشده و ما این موضوع را در قالب بودجه سال آینده در نظر گرفته و ابلاغ کرده ایم و منتظر تصمیم مجلس هستیم و قسمت هایی از این قانون که نیاز به بودجه ندارد هم اکنون در حال انجام است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد مطالبات جانبازان و ایثارگران که بخشی از آن با پرداخت نقدی و تخصیص سهام پرداخت شده، گفت: سهام دو نیروگاه از طریق دولت برای پرداخت بدهی جانبازان معزز در نظر گرفته شده و با توجه به نظرسنجی های انجام شده  هم اکنون در حال بررسی و اقدام به فروش سهام و پرداخت نقدی معوقات ایثارگران هستیم؛ سعی ‌ما این است که بخشی را تا نوروز امسال و قسمت دیگر را نیز سال آینده پرداخت کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین شهیدی در مورد رسیدگی به مشکلات تهیه دارو و هزینه‌های بالای آن برای جانبازان گفت: قصد داریم صندوق درمان را که از سال ها قبل تعطیل شده بود در بنیاد فعال ‌کنیم و این صندوق موظف به پرداخت هزینه های سنگین درمان برای جانبازان معزز خواهد بود.

 


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، جانبازان، آزادگان
[ سه شنبه ۱۹ آذر۱۳۹۲ ] [ ۰:۴۲ قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
شهیدی در گفت وگو با خانه ملت:

تکذیب مطالبات 6 هزار میلیاردی ایثارگران
 پرداخت32 درصد معوقات از محل سهام پتروشیمی
                  پرداخت مطالبات تا تابستان سال آتی                

تکذیب مطالبات 6 هزار میلیاردی ایثارگران/ پرداخت32 درصد معوقات از محل سهام پتروشیمی/پرداخت مطالبات تا تابستان سال آتی                         

                   
                                   

  رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه تا اول تابستان سال آینده تمامی معوقات ایثارگران با فروش دارایی‌های بنیاد شهید پرداخت خواهد شد، گفت: طی یک ماه اخیر 32 درصد از معوقات ایثارگران با فروش سهام پتروشیمی آنان پرداخت شده است. 

سیدمحمدعلی شهیدی محلاتی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه رقم دقیق معوقات ایثارگران 3 هزار و 800 میلیارد تومان است، گفت: تاکنون بنیاد شهید و امور ایثارگران موفق شده با فروش سهام پتروشمی ایثارگران 32 درصد معوقات آنان را پرداخت کند.

وی ادامه داد: شایعه‌ای که در خصوص میزان معوقات ایثارگران مطرح بود رقمی در حدود 6 هزار میلیارد تومان بود که این میزان از سوی سازمان  برنامه تایید نشده و همان میزان 3 هزار و 800 میلیارد تومان مورد تایید است.

شهیدی با بیان اینکه در ازای پرداخت معوقات ایثارگران دولت دهم دو نیروگاه و مقداری از سهام پتروشیمی را به بنیاد شهید و امور ایثارگران داده بود، تاکید کرد: در بدو ورود به بنیاد شهید موفق شدیم سهمیه پتروشیمی ایثارگران را فروخته و حدود 32 درصد از معوقات آنان را ظرف مدت 40 روز بپردازیم.

رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران با تاکید بر اینکه تلاش بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت هرچه سریع‌تر معوقات ایثارگران است، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران تصمیم داشت سهام نیروگاه‌های خود را بابت معوقات ایثارگران به آنان واگذار کرده و با ورود سهام به بورس امکان سرمایه‌گذاری را برای آنان فراهم کند که این پیشنهاد مورد قبول افراد قرار نگرفت.

وی با بیان اینکه عده‌ای از ایثارگران با واگذاری سهام نیروگاه به آنان در قبال معوقات‌شان موافقت نکردند، تصریح کرد: بنیاد شهید وامور ایثارگران بر این مبنا تصمیم گرفت نیروگاه‌ها را در معرض فروش قرار داده تا بتواند مقداری از معوقات ایثارگران را بپردازد.

شهیدی یادآور شد: تلاش بنیاد بر این است که مقداری از معوقات ایثارگران را قبل از عید به آن‌ها بپردازد  و مابقی را نیز بعد از عید و تا قبل از آغاز فصل تابستان تسویه کند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بنیاد شهید در حال حاضر پولی برای پرداخت معوقات ایثارگران در دست ندارد مگر اینکه سرمایه بنیاد تبدیل به پول شود./


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ سه شنبه ۲۱ آبان۱۳۹۲ ] [ ۳:۹ قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

درخواست بودجه 250 ميليارد تومانی سپاه جهت

اجراي ماده 38(190)

 

نقل از شاخه انار


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ چهارشنبه ۱۵ آبان۱۳۹۲ ] [ ۲۳:۱۸ بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

مراحل پایانی پرونده و ثبت مراحل حکم حقوق برادران آزاده عزیز استان اردبیل در

حال اتمام می باشد

 

همانگونه که اطلاع دارید سیر اجرایی شدن ماده (190) 38 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران اعلام گردید هم اکنون طبق گزارش واصله مراحل پایانی پرونده و ثبت مراحل حکم حقوق برادران آزاده عزیز استان اردبیل در حال اتمام می باشد که در این راستا سپاه از دولت درخواست اعتبار لازم طبق بودجه سال 92 را نموده است و با تامین اعتبار سپاه اقدام به ابلاغ حکم حقوق ماهیانه عزیزان آزاده خواهد نمود و با پیگیری مجدانه در هفته آینده مراحل اخذ مدارک از استان آذربایجان شرقی شروع و بعد از آن در استان های دیگر نیز به ترتیب اقدام خواهد شد

ضمن اینکه دیگر دوستان که از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران حقوق حالت اشتغال دریافت می کنند تا پایان سال جاری توسط سپاه یکسان سازی حقوق آنها صادر خواهد شد و جزء پارامتر های این قانون قرار می گردد

بنابر این با روندی که در پیش است در صورتی که مشکلی پیش نیاید امید است که با همت شما عزیزان آزاده تا پایان سال جاری این قانون به صورت کامل اجرایی گردد و آزادگان فعال پیگیری ماده 190 (38) وظیفه خود می دانند تا اجرایی شدن کامل قوانین که مربوط به ایثارگران به خصوص آزادگان است  رصد کرده و ضمن پیگیری و به نتیجه رسیدن قانون گزارش عملکرد مسئولین مربوط را به سمع و نظر بازدیدکنندگان بزرگوار آزاده ارائه نماید انشاالله

نقل از سایت آزادگان نیوز


موضوعات مرتبط: اخبار روز استان آذربایجانشرقی، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ یکشنبه ۱۲ آبان۱۳۹۲ ] [ ۱:۲۴ قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

سیر اجرایی قانون خدمات  جامع ایثارگران

بنا به گزارش دریافتی  امروز دوشنبه  مورخ 92/7/29 در راستای دستور سردار شریفی به منظور اجرای آزمایشی ماده 38 قانون خدمات جامع ایثارگران تعداد 109 فقره از پروند های آزادگان سرباز و بسیجی سپاه استان اردبیل جهت بررسی در کمیسیون پزشکی سپاه با تهیه و تنظیم مدارک توسط سپاه اردبیل تحویل مسئولین امور ایثارگران ستاد کل سپاه گردید.

ضمنا  از 121 نفر  آزاده بسیجی و  سرباز  سپاه اردبیلی  12   نفر  موفق به تکمیل  پرونده  خود  نشدند که در مرحله  بعد می توانند همزمان  با  آزادگان سراسر  کشور  اقدام   نمایند  ؛  شایان  ذکر است  بعد  از  رفع  نواقص  این مرحله  ؛  در  مرحله  دوم   مدارک  بسیجان   و  سربازان  سپاه  در  سراسر کشور توسط سپاه اقدام خواهد شد.

نقل از سایت آزادگان ایران


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ دوشنبه ۲۹ مهر۱۳۹۲ ] [ ۲۳:۳۵ بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

اصلاحیه 

خبر قبلی دال بر ابلاغ دستور العمل اجرای ماده 190 (38) به ادارات امور ایثارگران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سراسر کشور را آقای کاظمی راد اینچنین تصحیح نمودند .


موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ دوشنبه ۲۲ مهر۱۳۹۲ ] [ ۱۳:۳۸ بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
 نقل از وبلاگ شاخه انار

اطلاعیه فوری

با توجه به ابلاغ دستور العمل اجرای ماده 190 (38) به ادارات امور ایثارگران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سراسر کشور، به اطلاع آندسته از برادران عزیز آزاده بسیجی و سرباز وظیفه که تا کنون موفق به ارائه مدارک خود به واحدهای ایثارگران سپاه پاسداران استانها و شهرستانهای مربوطه نشده اند می رساند هرچه سریعتر با در دست داشتن مدارک زیر به ادارات امور ایثارگران سپاه پاسداران محل اعزام خود مراجعه نمایند.

1- تصویر برابر اصل شده معرفی نامه ستاد امور آزادگان وقت به کمیسیون پزشکی بنیاد جانبازان

2- کپی کارت آزادگی (جانبازی)

3- کپی شناسنامه

4- کپی کارت ملی

5- یک قطعه عکس 4*3 جدید

مدیریت وبلاگ شاخه انار به منظور همیاری و مساعدت به سایر برادران مشمول، از شما عزیزان خواهشمند است موضوع را به طرق مقتضی به  اطلاع آنان برسانید.

بدیهی است چنانچه نتوانید  مدارک فوق را تا آخرهفته جاری به ادارات امور ایثارگران سپاه پاسداران محل اعزام خود تحویل دهید، مدارک شما در مرحله بعدی دریافت وبه کمیسیون مرکزی سپاه پاسداران کل کشورارسال خواهد شد.


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ یکشنبه ۲۱ مهر۱۳۹۲ ] [ ۱۸:۱۶ بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

حقوق جانبازان و آزادگان از کار افتاده با اشتغال

در دستگاه‌ها قطع نمی‌شود

حقوق جانبازان و آزادگان از کار افتاده با اشتغال در دستگاه‌ها قطع نمی‌شود
                                   

 

با نظر موافق نمایندگان٬مجلس با قطع حقوق جانبازان و آزادگان از کار افتاده در حالت اشتغال موافقت کرد. (ظاهرا در این عبارت اخیر باید موافقت نکرد درج میشد که ممکن است سهوا موافقت کرد تایپ شده است ...مدیر وبلاگ)

به گزارش خبرگزاری خانه ملت نمایندگان در نشست علنی امروز چهارشنبه (3 مهر) در جریان بررسی طرح اصلاح تبصره 2 ماده 39 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در گام نخست با کلیات این طرح با 121 رای موافق٬ 19 رای مخالف و 14 رای ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر موافقت کردند.

همچنین در ادامه نشست امروز مجلس اصل ماده واحده این طرح را با 126 رای موافق٬ 29 رای مخالف و 16 رای ممتنع از مجموع 198 نماینده حاضر موافقت کردند.

ماده واحده طرح مذکور به شرح زیر است:

ماده واحده- در تبصره 2 ماده 39 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مصوب 2/10/1391 کلمه "می گردد" حذف و کلمه "نمی گردد" جایگزین آن می شود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی در دفاع از طرح مذکور گفت: : تا سال 1372 آن دسته از ایثارگران و رزمندگان که کارمند دستگاه های دولتی و یا کادر نیروهای مسلح بوده اند و همچنین آن دسته از رزمندگان بسیجی و نیروهای وظیفه در صورتی که در همکاری با نیروهای مسلح به فیض شهادت نائل شده و یا جانباز می شدند (در مورد شهدا مطلقا و در مورد جانبازان به شرط آنکه میزان آسیب وارد به ایشان برابر مفاد ماده (108) قانون ارتش و مواد مشابه در قانون سپاه و ناجا مشمول بند های (ب) و (ج) ماده مذکور قرار گیرند) بازنشسته تلقی شده و حقوق بازنشستگی و یا وظیفه ایشان با رعایت ماده (157) قانون ارتش و مواد همانند٬ در قانون سایر نیروها به صورت همطراز با پرسنل کادر٬ یک درجه بالاتر محاسبه و پرداخت می شد.

عبدی افزود: با توجه به رشد حقوق سایر کارکنان دولت و ایجاد تفاوت بین حقوق افراد شاغل با کارکنان بازنشسته و به منظور پاسخگویی به مراجعات و اعتراضات اقشار مختلف ایثارگر٬ در سال 1372 قانونگذار با تصویب ماده واحده ای٬ تحت عنوان "قانون حالت اشتغال" وضعیت بازنشستگی را ملغی و ایشان را در حکم شاغل تلقی کرده و اعلام داشت همانند مستخدمین شاغل با دو گروه بالاتر توسط دستگاه های ذیربط با آنان رفتار شده  و بر اساس مقررات استخدامی مربوط به سنوات مقرر بازنشسته شده و پس از آن از حقوق بازنشستگی یا مستمری مربوط بهره مند خواهند شد.

گفتنی است بر اساس اصل 2 ماده 39 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران حقوق حالت اشتغال جانبازان و آزادگان ازکارافتاده موضوع مواد 38 و 39 این قانون در صورت اشتغال در دستگاه موضوع بند الف ماده 2 این قانون قطع نمی گردد.


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ چهارشنبه ۳ مهر۱۳۹۲ ] [ ۱۹:۳۳ بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

برگرفته ازبخش نظرات

 

چهارشنبه 3 مهر1392 ساعت: 9:5

توسط:بهزاد-حسين-رضا-بعقوبه

  

سلام..........يادت مياد چند هفته پيش مطلبي را نوشتم مبني بر اينكه سرمان را به اين پول ناچيز گرم نكنيم و تلاش بيشتري براي احقاق مابقي حقوقمان داشته باشيم؟ درست شد مانند دريافت مرحله اول ، حالا هم همه بچه ها كم و زياد پولدار هستندو مشغول خرج كردن. يكي داره آشپز خونه را اپن و mdf ميكنه، يكي به فكر تهيه ماشين مدل بالاتره، يكي داره كمبود لوازم منزل خود را جبران ميكنه، ديگري هم مشغول خريد جهيزيه و يا مراسم عروسي و غيره .. و ديگري هم از اونوقتي كه پول به حسابش رفته در فقط داره فكر ميكنه كه با اين مبلغ ناچيز چكار ميتونه بكنه كه هنوز هم به نتيجه نرسيده. عزيزان مگرمشكل ما فقط ماده13 واين چندر غاز بود كه سرجاي خود نشستيم و ديگه هيچ اظهار نظري نميكنيم؟ آقايون كجايند نكنه با اين پول به مسافرت اروپا رفته ايد؟ خواهشا بياين جلو . كارهاي زيادي داريم كه بايد انجام دهيم. ديگه روزي يكبار وارد اينترنت شدن و اظهار نظر در اين وبلاگها ترسي نداره . ما را كه نميشناسند كه پرونده ايثارگريمان را مسدود كنند. اون گروه پيگيري كه شناسايي شده و در تيرس مسئولين قرار دارند هم اگه حضور ما را حداقل در اين وبلاگها ببينند،با پشتگرمي خاصي به كار خود ادامه خواهند داد. پس يه ياعلي ديگر...


موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان
[ چهارشنبه ۳ مهر۱۳۹۲ ] [ ۱۲:۵۴ بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

 

من میگم دل نگرانیه آقا مهدی ، شمارو نمیدونم

مهدی وطنخواهان اصفهانی

دیروز امروز فردا و....

سلام. چند وقتی است این مطلب ذهن مرا بخود مشغول کرده است. اینکه بعد رسیدن مواد به ما ؛ (از اون لحاظ نه ؛ از این لحاظ) وبعد اینکه تکلیف شرکت خودکفائی (هلدینگ؛ یا همان 13شرکت مینو) حال چه سوددهی چه هرچی مشخص شد و قس علیهذا ؛ بعدش چی میشه؟! یعنی چیز دیگه ای نیست که ما را دور هم جمع کنه!!! یعنی بهانه ای دیگر نیست که باعث یک دلی و وحدت ما بشه!!! اگه جواب مثبت باشه و بازدیدها بعد این برنامه های فوق الذکر یک دفعه ای کاهش پیدا کنه باید تاسف خورد. خیلی دوستانه و رک بپرسم. آیا مادیات بایستی باعث وحدت ما بشه؟!!! آیا گرفتاری های مالی مشترک بایستی باعث بشه که بنده حقیر و کاظمی و نصیری و دیباو اون یکی وطن خواه و رضا اشرفی و حسین قربانی و بهزاد و علی رضا بعقوبه و خلاصه ....... با هم توافق نظر کنیم و نظرات همدیگه را تائید و تکمیل یا تکذیب کنیم و بعدش هم هیچ!!! هیهات  هیهات هیهات!! که اگه این بشه باید اسم آزادگی اسم الماس درخشان اسم..... را از روی خودمون خط بزنیم . مگه بنده حسین قربانی یا رضا اشرفی را از قبل می شناختم !!! آیا اصلا میشد که به ذهنم خطور کنه که یکی مثه حسین قربانی یا رضا اشرفی که مشهد هستند ؛نه ؛ چرا اونها ؛ همین مجید نصیری خودمون که توی شهر اصفهان سکونت داره اصلا توی اسراء وجود خارجی داره و رفاقت ما شروع بشه و وقتی توی جلسه ای از دور همدیگه رو می بینیم گل از گلمون شکفته بشه و اگه هزارتا گرفتاری هم داشتیم و دنبال دردودل بودیم وقتی همدیگه رو می بینیم مشکلاتمون اصلا فراموش میشه و میریم سراغ صحبت های دیگه حتی بعضا فارغ از مواد و رساندنش به بچه ها و.... «که البته معمولا این بحث بخاطر اینکه همگانی هست مطرح میشه» منتها عشق دیدن رضا اشرفی که اصلا نمیدونم اسیر چند ساله است و مهم هم نیست و تا حالا هم ندیده بودمش باعث شد که از خیابان طبرسی 10 دقیقه ای را بیام تا حرم برم صحن جامع و از باب الرضا برم خیابان امام رضا و میدان اولی را رد کنم تا 15 خرداد و بعد از خیابان خرمشهر برم تا آخر خیابون و اونجا محل کار اشرفی ببینمش و بعد دوباره تا چهارراه لشکرک«اگه اشتباه نکنم» پیاده برم و برم موسسه فرهنگی آزادگان مشهد واسه دیدن دوستانی مثل عباس مشهدی«کشانی» و محسن حیدری وبلاگنویس و.... که کلا 60 دقیقه «یکساعت؛ 3600 ثانیه » تو راه بودم. اگه 3600 ثانیه میگم امتحان کنید بشمارید پیاده روی کنید ببینید چقدر راهه و چقدر میتونین تحمل کنین. البته این کلامم به آزادگان عزیز نیست چون غیر از اونهایی که ضعف جسمی دارند«از جمله خودم» اکثرا به عشق دیدن همرزماشون مسافت بیشتر از این هم حاضر هستند بپیمایند. مگر نبود وقتی حاجی زنده بود توی مرداد ماه از حرم میرفتن تا مشهد الرضا و مگه نبود روز عرفه ...... همه و همه به غیر از زیارت و .... عشق دیدن بچه ها چاشنیش بود آیا غذای خوشمزه با بوی هوس انگیز بدون چاشنی میشه؟ اگه نمک نداشته باشه که هیچ!! دیدن بچه ها در هر شرائطی میتونم بگم به جرات ؛ چاشنی اون شرائط است که دیدار را شیرین میکنه

ببخشید پر حرفی کردم انشاءالله خداوند هر روز دلهامون را به هم نزدیک تر کنه و در آخرت هم وقتی دوستان سهمشون را از حوری های بهشتی گرفتن سرگرم اونها نشند و دوستان دیگه از جمله من حقیر را فراموش کنن.

 


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، خاطره و یاد یاران، ماده 13 و 190، دانستنی ها، پند و اندرز، مناسبت، آزادگان
[ پنجشنبه ۲۱ شهریور۱۳۹۲ ] [ ۲۱:۵۲ بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

آخرین خبرپیامکی در رابطه با ۱۱۰۰میلیارد

 

طبق شنیده ها امروز چهارشنبه ساعت 9 صبح طی پيامك از طرف آقاي اميني به شاخه انار به لطف خدا واريز پول به حساب بنياد انجام شد و براي پرداخت 32% مطالبات ايثارگران مراتب به امور مالي ابلاغ شد تا به حساب بانك دي آنان واريزشود ولی باز توصیه میشود تا دریافت پول تامل کرده و در خرج آن عجله  نشود خب سیستم اداری هست  واحتیاط شرط عقل هست .هرچند امیدوار بودیم تمام مطالبات پرداخت شود ِ خداوند عاقبت همه ما را ختم به خیر گرداند.

 


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، آزادگان
[ چهارشنبه ۲۰ شهریور۱۳۹۲ ] [ ۱۵:۳ بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
آخرین خبری که وبلاگ شاخه انار در مورد واریزی 1100میلیارد 
بعنوان پست جدید درج کرده است
............................................................................................................................

آخرين خبر از واريز 1100 تا    همانطور كه در تصوير بالا ، پيامك ارسالي آقاي اميني معاون محترم توسعه منابع انساني بنياد به وبلاگ شاخه انار را مشاهده مي فرماييد، ايشان در متن اين پيامك نوشته اند: 
«سلام . بالاخره بانك مركزي ساعت 7/5 شب اعلام كرد پول به حساب بانك ملي بنياد واريز شده فردا كنترل مي كنيم انشاالله كه درست باشد.»
لازم به ذكر است كه اين پيامك در ساعت11/15 چهارشنبه شب 6/20/ 92 به دست مدير شاخه انار رسيده است.
 
 

موضوعات مرتبط: خاطره و یاد یاران، ماده 13 و 190، دانستنی ها، آزادگان
[ چهارشنبه ۲۰ شهریور۱۳۹۲ ] [ ۰:۴۱ قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

 رئیس جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد که پیگیری مطالبات ایثارگران از اولویت های برنامه هایش است.


شبکه نیوز/ شهیدی محلاتی: پرداخت کامل مطالبات ایثارگران از اولویت برنامه‌های من است. 

 

سید محمد‌ علی شهیدی محلاتی معاون رئیس جمهور و رئیس جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه دولت با اشاره به مطالبات ایثارگران و عدم اجرای کامل قانون بودجه، گفت: پرداخت کامل مطالبات ایثارگران از برنامه‌های من است و به محض به نتیجه رسیدن این تصمیم، جزئیات آن را اعلام می‌کنم.

 

 وی همچنین تاکید‌‌کرد: تلاش می‌کنم تا در دوران مدیریتی‌ام ایثارگران و جانبازان از عملکردم رضایت داشته باشند.

 

رئیس جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین خاطرنشان کرد: به زودی با برگزاری نشست خبری، برنامه‌هایم در بنیاد شهید و امور ایثارگران را تشریح خواهم کرد.

 

 

پیش‌تر 160 نماینده مجلس در نامه‌ای به رییس‌جمهور خواستار پرداخت مطالبات ایثارگران مطابق قانون بودجه 92 شدند.

 

 

متن کامل این نامه که در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد توسط نمایندگان تهیه شده بود، به شرح زیر است:

 

«جناب آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد

 


رییس‌ محترم جمهوری اسلامی ایران

 

 با سلام و احترام؛

 

 مستحضرید بر اساس بند 12 27 قانون بودجه سال 92، دولت مکلف به فروش نقدی و قسطی سهام فروش قطعی نرفته سهام شرکت مادرتخصصی صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس و واریز وجوه به حساب و درآمد عمومی می‌باشد.

  

همچنین بر اساس بند 1 27 به صراحت دولت مکلف به واریز منابع ناشی از فروش سهام به حساب و درآمد عمومی می‌باشد تا بر اساس وجوه حاصله از این بند و سایر بندهای مرتبط کلیه مطالبات ایثارگران را پرداخت نماید.

 

حسب گزارشات واصله و بر اساس مستندات دولت و بنیاد شهید به استناد بند 1 3 24 قانون بودجه سال 91، مطالبات ایثارگران عزیز را در قالب تعهدنامه‌ای به بانک دی واگذار تا از این طریق مطالبات را پرداخت نمایند.

 

 از آنجا که این امر پس از ابلاغ قانون بودجه صورت می‌پذیرد بیانگر تعارض با قانون بودجه بوده و لازم است اصلاح گردد و از اخذ تعهدنامه از ایثارگران مبنی بر پرداخت برخی از مطالبات از طریق سهام خودداری و نسبت به پرداخت مطالبات ایثارگران مطابق مفاد قانون بودجه 92 به صورت نقدی اقدام فرمایند.»


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ دوشنبه ۱۸ شهریور۱۳۹۲ ] [ ۱۸:۹ بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

واریز مبلغ ۱۱۰۰۰ میلیارد به حساب بنیاد

 

وجه مورد نظر به حساب بنیاد شهید طبق این سند  واریز شده هر چند در بعضی از وبلاگ ها خبر از عدم واریز آن آمده است .اما چه وقت به حساب آزدگان واریز شود این جای سوال هست که باید تا دو سه روز آتی صبر کرد

 


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ دوشنبه ۱۸ شهریور۱۳۹۲ ] [ ۱۷:۵۰ بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
یادش بخیر...

اماکن دیدنی تبریز