ما با ولایتیم
 
قالب وبلاگ
آخرين مطالب
لینک دوستان
منتظر نظرات شماييم
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ ﴿1﴾ الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ ﴿2﴾ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ ﴿3﴾ مَالِكِ يَوْمِ الدِّينِ ﴿4﴾ إِيَّاكَ نَعْبُدُ وإِيَّاكَ نَسْتَعِينُ ﴿5﴾ اهدِنَا الصِّرَاطَ المُستَقِيمَ ﴿6﴾ صِرَاطَ الَّذِينَ أَنعَمتَ عَلَيهِمْ غَيرِ المَغضُوبِ عَلَيهِمْ وَلاَ الضَّالِّينَ
 

 ماده 190 ، انشااله که  خبر خوبی باشد

دکتر اردکانی خبر داد


موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، جانبازان، آزادگان
[ پنجشنبه 9 بهمن1393 ] [ 1:59 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
 

پرداخت بدهی ایثارگران از سهام نیروگاه دماوند؟

شهیدنیوز: دولت گذشته در ازای معوقات خود به ایثارگران، سهام نیروگاه دماوند و 17 درصد از هلدینگ خلیج فارس را در اختیار بنیاد شهید گذاشته بود تا بنیاد شهید بدهی‌های خود را به ایثارگران بپردازد.اکنون با این اتفاق این سوال پیش می آید که آیا تبدیل سهام به پول و انتقال آن به ایثارگران از نظر قانونی کار درستی بوده است؟

رئیس بنیاد شهید گفت:دولت قبل در ازای بدهی به ما سهام نیروگاه و امکاناتی داده بود که ما دل را به دریا زدیم و آن را فروختیم و از پول آن بدهی را تسویه کردیم.

سید محمد علی شهیدی رئیس بنیاد شهید کشور در گفتگو با  دانا در خصوص بدهی 1700 میلیاردی بنیاد شهید به ایثارگران و واگذاری سهام نیروگاه دماوند و درصدی از هلدینگ خلیج فارس به جای این بدهی به ایثارگران اظهار داشت: این بدهی بسیار بیشتر از این رقم بود، ولی کسی آن رقم را قبول نکرده بود.
 
وی افزود: در این میان در دوران قبل از ورود من به بنیاد شهید نامه‌ای به ایثارگران نوشته شد که آیا تمایلی به داشتن این سهام به جای بدهی خود دارید که آنها اعلام کردند که ما نیازی به سهام نداریم و پول خود را می خواهیم.
 
رئیس بنیاد شهید کشور در خصوص تسویه این میزان بدهی از سوی بنیاد شهید گفت: خداوند کمک کرد و این بدهی تسویه شد؛ از بودجه دولت این بدهی تسویه نشد و دولت قبل در ازای این بدهی به ما سهام نیروگاه و امکاناتی داده بود که ما دل را به دریا زدیم و آن را فروختیم و از پول آن بدهی را تسویه کردیم.
 
چندی پیش حجت الاسلام شهیدی گفته بود که 9 سال پیش 3 هزار و 500 میلیارد تومان به ایثارگران بدهکار بودیم که با پرداخت‌های صورت گرفته در مقاطع مختلف از سال گذشته، در حال حاضر 1700 میلیارد تومان از معوقات این قشر باقی مانده است.
 
این در حالی است که دولت گذشته در ازای معوقات خود به ایثارگران، سهام نیروگاه دماوند و 17 درصد از هلدینگ خلیج فارس را در اختیار بنیاد شهید گذاشته بود تا بنیاد شهید بدهی‌های خود را به ایثارگران بپردازد.
اکنون با این اتفاق این سوال پیش می آید که آیا تبدیل سهام به پول و انتقال آن به ایثارگران از نظر قانونی کار درستی بوده است؟
 
البته شنیده‌ها حاکی از آن است که بسیاری از ایثارگران از این موضوع بی اطلاع بوده و تمایلی برای دریافت سهام از سوی بنیاد شهید نداشته اند.
 
این در حالی است که قطعاً قیمت این سهام از سال واگذاری از سوی دولت تا زمان فروش آنها قطعاً تغییراتی داشته است و این در حالی است که به ایثارگران تنها طلب آنها داده شده و میزان تغییرات نرخ این سهام بر طلب آنها اعمال نشده است.
.................................................................................................
مدیر وبلاگ :
 
باز نشر یک پست قدیمی که به تاریخ 93/8/3 درج شده بود
 
 درخصوص معوقات آزادگان که اول مهر ماه سال جاری پرداخت گردید لازم به ذکر و باید به عرض برسانم زمانی که دادن سهام همین نیروگاه دماوند جای معوقات آزادگان پیشنهاد شده بود ما خودمان ازطریق همین وبلاگها شروع به جوسازی کردیم که اهای ایهاالناس بیایید که یک نیروگاه ورشکسته را میخواهند به جای پول نقد قالب کنند .تازه تعدادی هم ادعا کردند که روی این شرکت تحقیق وتفحص کردند این نیروگاه ورشکسته وزیان ده میباشد و فلان و فلان . و حدود یک ماه روی همین موضوع مانور دادند که فقط پول نقدمیخواهیم وبس ، ما سهام نمیخواهیم .

و مسئولین عزیز هم موقعیت را مغتنم شمردند نه پول نقد دادند نه سهام ،گذاشتند تا همین نیروگاه باصطلاح ورشکسته وقتی سه برابر شد همان معوقات و همان مبلغ ثابت را با هزار منت و ترفند و اعلان از رسانه ها و کلی صغرا وکبری چیدن اول مهر دادن تازه ازایشان تشکر هم نمودیم .

ازماست که بر ماست


موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، پند و اندرز، جانبازان، آزادگان، شهدا
[ یکشنبه 16 آذر1393 ] [ 10:43 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

 نشست سه جانبه(انجمن؛مؤسسه و خودکفایی)

 

این نشست به منظور اجرائی شدن یکی از مصوبات اولین همایش انجمن وب نویسان آزاده برگزار می گردد. جلسه سه جانبه نمایندگان انجمن وب نویسان آزاده با شرکت خودکفائی آزادگان و مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان در روز پنجشنبه سیزدهم آذر ماه 1393 برگزار می شود.در  نشست روز پنجشنبه حداکثر 10 نفر از وب نویسان به نمایندگی از «انجمن وب نویسان آزاده» پیرامون مهمترین مسائل آزادگان با مدیران خودکفائی و مؤسسه به بحث و تبادل نظر می پردازند.

مهمترین محورهای این نشست یکروزه،پیگیری مطالبات آزادگان،شفاف سازی اموال،نقد عملکرد مدیران،بررسی راهکارهای اجرائی تسریع در فرآیند سهام آزادگان در بورس و رفع ابهامات موجود می باشد.

موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، جانبازان، آزادگان
[ چهارشنبه 5 آذر1393 ] [ 10:42 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

 ماده ۳۸ و ۳۹ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

و ماده ۱۹۰ قانون استخدامی سپاه اجرایی شد

 

با تلاش و پیگیری عزیزان آزاده ومجمع آزادگان وایثارگران ایران اسلامی و ارسال مکتوبات و اعتراض و شکایت از طریق کمسیون اصل ۹۰ مجلس و دیوان عدالت اداری ؛ به لطف خدادر هفته بسیج طی نامه شماره ۵۴۲۴۲ مورخ ۰۴ / ۰۹ / ۱۳۹۳ مجلس جمهوری اسلامی ایران تعیین تکلیف نمود و به دنبال آن تعدادی از نمایندگان مردم از سردار طلایی نیک درخواست اجرایی کردن مواد مذکور را نمودند که در این خصوص هیچگونه شبهه ای وجود ندارد و سپاه و دیگر ارگان های مربوطه مکلف به اجرا نمودن هرچه سریعتر قانون می باشند و لذا می طلبد که تمامی عزیزان بسیجی سربازان سپاه ، جهادگران داوطلب و نیروهای مردمی هرچه سریعتر جهت تکمیل نمودن مدارک خود به ارگان های مربوطه مراجعه نمایند .

در زیر می توانید فایل pdf  نامه های مربوطه را مشاهده نمایید .

لطفا بر روی مجمع آزادگان ایران کلیک نمایید .

 منبع سایت آزادگان


موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان، تبریک
[ سه شنبه 4 آذر1393 ] [ 10:28 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
 

چندسئوال اساسی درباره پرداخت معوقات ایثارگران

یوسف مجتهد -  چند سوال برای تنویر افکار عمومی که لازم است مسئولین به آن پاسخ دهند:

1- چرا موسسه مالی و اعتباری کوثر مسئول پرداخت مطالبات خانواده شهدا شده است ؟

2- بانک دی چرا از منافع پرداخت این مطالبات چشم پوشی کرده است ؟

3- چرا حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح تا امروز پرداخت نشده است ؟

4- آیا رابطه ای بین عدم پرداخت حقوق بازنشسگان نیروهای مسلح و پرداخت مطالبات خانواده شهدا از طریق موسسه مالی و اعتباری کوثر که به   نوعی وابسته به نیروهای مسلح است وجود دارد؟

5- تکلیف سهام نیروگاه دماوند و زاگرس که ارزش سهام آن حدود سه برابر شده و مقرر بود به عنوان مطالبات ایثارگران به آنان واگذار شود چه شد؟ چرا به آنان واگذار نشده است ؟

آیا این نیروگاه به فروش رسیده است ؟

به چه کسانی ؟

به چه قیمتی ؟

چرا ارزش افزوده سهام نیروگاه که متعلق به ایثارگران است به آنان داده نشده است و مطالبات آنان به نرخی که در ابتدا سهام تقویم شده است  پرداخت شده است؟ مبلغ ارزش افزوده به جیب چه کسانی رفته یا خواهد رفت ؟

آیا صحت دارد که نیروگاه به کنسرسیومی از سازمالن بازنشستگی نیروهای مسلح ، بنیاد تعاون سپاه ، سازمان اقتصادی کوثر و بانک دی با همان نرخ اولیه سهام فروخته شده است ؟‌

6- آیا این سخن آقای قاضی پور نماینده محترم مجلس که گفته است: (وزارت نیرو) برای آنکه شرکت‌های زیرمجموعه خود را به خصوصی‌ سازی ندهند به یک وکیل ۳۲ میلیارد دادند تا اجازه ندهد این شرکت‌ ها خصوصی شوند؛ حال باید پرسید، آیا رابطه ای بین این موضوع و عدم واگذاری سهام نیروگاه دماوند به ایثارگران وجود دارد؟

منبع فاش نیوز

جوابیه مدیر وبلاگ به یکی از سوالات شما اقای مجتهد عزیز

هرچند سوالات شما بجا وبحق است ولی در مورد معوقات آزادگان که اول مهر پرداخت گردید لازم به ذکر و باید به عرض برسانم زمانی که دادن سهام همین نیروگاه دماوند جای معوقات آزادگان پیشنهاد شده بود ما خودمان ازطریق همین وبلاگها شروع به جوسازی کردیم که اهای ایهاالناس بیایید که یک نیروگاه ورشکسته را میخواهند به جای پول نقد قالب کنند .تازه تعدادی هم ادعا کردند که روی این شرکت تحقیق وتفحص کردند این نیروگاه ورشکسته وزیان ده میباشد و فلان و فلان . و حدود یک ماه روی همین موضوع مانور دادند که فقط پول نقدمیخواهیم وبس ، ما سهام نمیخواهیم .

و مسئولین عزیز هم موقعیت را مغتنم شمردند نه پول نقد دادند نه سهام ،گذاشتند تا همین نیروگاه باصطلاح ورشکسته وقتی سه برابر شد همان معوقات و مبلغ ثابت را با هزار منت و ترفند و اعلان از رسانه ها و کلی صغرا وکبری چیدن اول مهر دادن تازه ازایشان تشکر هم نمودیم .

اقای مجتهد عزیز ازماست که بر ماست

بگذریم فقط امیدوارم بااگاهی وهوشیاری آزادگان عزیز بلایی که درمورد ماده سیزده سر خودمان اوردیم در رابطه با شرکت مینو نیاوریم.


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، آزادگان
[ شنبه 3 آبان1393 ] [ 11:22 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
 

نشست دوستانه تعدادی از آزادگان با سردارشریفی

طی تماس تلفنی با آقای فرخ سهراب دبیر جمعیت آزادگان  دفاع مقدس در خصوص برگزاری جلسه با جناب سردار شریفی در مورد ماده 190 جویا شدم که ایشان گفتند ، امروز یکشنبه مورخ 93/7/27 باشرکت قریب به  40 نفر از آزادگان بسیجی ؛ سرباز سپاه در نشستی دوستانه و صمیمی با سردار شریفی مسئول ایثارگران ستاد کل سپاه برگزار شد.

همچنین اظهار کردند که دراین نشست بعد از کلی گفتگو ، مباحث مفیدی در مورد ماده 190 وموارد مربوط به آن انجام گرفت وسردار شریفی اذعان داشتند که از طرف سپاه مشکلی در حل این ماده نیست بلکه متن ماده وموارد مطروحه درآن هست که دست سپاه را میبندد ودر صورتی که نمایندگان مجلس شورای اسلامی تغییراتی در ماده مذکور انجام بدهند اعمال این ماده برای ما راحت خواهد بود و مشکلی در اجرای آن نداریم .

ایشان گفتند که سردار کریمی راه حلی برای اجرایی شدن این ماده بیان داشتند که ایراداتی بر این طرح گرفته شد که مورد قبول سردار نیز واقع گردید.

ازطرح مورد نظر سردار شریفی چنین استنباط میشود که :

تمامی آزادگان بسیجی وسرباز سپاه بعداز بررسی پرونده ها ودرجه بندی نظامی این عزیزان ، دریافت حقوق آنها به سازمان ها وادارات مربوطه محول شود مثلا کسی که در آموزش وپرورش شاغل بوده و یا هست معادل حقوق دریافتی با تغییرات اندک  دو تا حقوق دریافت نماید (با یک فیش دوتا حقوق ) وافراد حالت اشتغال بنیاد شهید نیز به همین منوال از بنیاد شهید دریافت نمایند که بنا به اظهار سردار شریفی صحبتهای اولیه نیز با ادارات وسازمانهای مختلف صورت گرفته است؛ ولی بنا به گفته های آقای فرخ سهراب ایراداتی به این طرح گرفته شد ازجمله عدم بهرمندی این عزیزان از امتیازات بیمه ای و دیگرخدمات معمول که بقیه افراد تحت پوشش از آن بهرمند هستند، که این ایراد منطقی مورد قبول سردار شریفی نیز واقع گردید ولی در نهایت جلسه مقررشد که در آینده جلسه ی دیگری در این خصوص تشکیل شود .

 


موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، آزادگان
[ یکشنبه 27 مهر1393 ] [ 9:28 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
 

بزودی همایش بزرگ آزادگان در باره ماده 190 در تهران سالن موزه شهدای بنیاد شهید

چرا اجرایی نمیشود ماده

                                        61.gif  70.gif  62.gif

بزودی از طرف فعالان آزادگان همایش بزرگی تحت عنوان " ماده 190 چرا اجرا نمی شود؟ "در سالن موزه شهدای بنیاد شهید در تهران برگزار خواهد شد اگر بنیاد شهید به آزادگان این سالن را ندهد در جای دیگری این همایش برگزار خواهد شد تا عدم اجرایی نشدن ماده 190 مورد بررسی قرار گیرد و اگر کوتاهی از جانب بنیاد باشد باید بنیاد وارد عمل شود و تسریع کند و اگر از سپاه باشد هم باید جوابگو باشند.

انشالله کارگروه بتواند دراین همایش سروران گرامی.

حجت اسلام ابوترابی.

حجت اسلام شهیدی.

سرداردقیقی.

سردارشریفی.

سردارانصاری.

ونمایندگان آزاده درمجلس را دعوت کنیم.

 
 نقل از دیبا نیوز

موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ دوشنبه 7 مهر1393 ] [ 11:12 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
 

برگرفته از بخش نظرات

 


موضوعات مرتبط: خاطره و یاد یاران، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، آزادگان
[ جمعه 4 مهر1393 ] [ 5:48 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

خبر فوری

 

بالاخره سیزده بدر شد!!!!

 

طبق اخبارواصله موثق ازطرف  آزادگان عزیزتبریزی وپیامک بانکی از طرف بانک دی معوقات به حساب دوستان واریز شد..

 

مبارک همه عزیزان


موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، آزادگان، تبریک
[ سه شنبه 1 مهر1393 ] [ 4:36 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
بازهم تکذیب خبر کذب محض اخیر یکی از وبلاگها که دیبا نیوزتکذیبیه آن را منتشر کرد
 
 
تکذیبیه آقای هادیپور
 

روزهای مخوف اسارت روز شهادت شهیدان غریب بودفوری:قتل دو جوان به ضرب گلوله در دزفول

 برابر اعلام حاج حسین هادیپور عضو کارگروه            ارسال خبر ساعت 10 صبح پنجشنبه 

 جناب حاج آقا شهیدی رئیس بنیاد شهید که برای شرکت در همایش ایثارگران وارد شهرستان آستانه اشرفیه شدند اعلام کردند  انشالله سعی می شود تا 31 شهریور پرداخت شود و از آقای سیف درخواست بودجه را کردیم . جای نگرانی نیست و اعتبار در بانک مرکزی خوابیده استکه نیروگاه دماوند به مبلغ 7000ملیارد تومان هنوز فروخته نشده و اگر فروخته شود  این مبلغ تنها به  ایثارگران اعم از  خانواده شهدا- جانبازان تعلق خواهد گرفت و آزادگان دریافت نخواهند کرد.  -آزادگان نیوز

...................................................................................................................................

آزادگان دریافت نخواهند کرد.

تکذیبیه آقای هادیپور

درطی تماس تلفنی با آقای هادیپورفرمودند بنده چنین صحبتی نکردم که این سهام فقط تعلق به خانوادهای شهدا وجانبازان دارد من گفتم با آقای شهیدی صحبت کردم وازایشان پرسیدم آیا سهام دماوند به مبلغ 7000میلیارد فروخته شده یانه وایشان فرمودند این مبلغ راتگذیب میکنم دوستان دراین امور دارند فعالیت وتلاش میکنند. انشالله اکر فروخته شود مربوط به پرداخت مطالبات کلیه ایثاگران میباشد.درخصوص دماوند.آزادگان عزیز توجه داشته باشید این مطالبات با ماده 13فرق دارد. ماده 13انشالله  به گفته آقای شهیدی در مراسم آستانه اشرفیه گفتند درچند روزآینده پرداخت خواهد شد.

.................................................................................

ضمنا آزادگان توجه داشته باشند درپست اول آزادگان نیوز نوشته است آزادگان تهرانی اس ام اس دادند روز16شهریور تجمع جلوی بنیاد بابت ماده13.. آقایان به شما تذکر میدهم ازآزادگان تهرانی سو استفاده نکنید هیچ اس ام اس ازطرف آزادگان تهرانی نبوده ونخواهد بود .چه دلیلی دارد وقتی که آقای شهیدی اعلام کرد معوقات تا آخر شهریور پرداخت میشود اس ام اس تجمع بدهند.بله اگرندادند آن موقع ......

آقایان به اصطلاع وبلاگنویس ازشما خواهش میکنم تمنا میکنم با کارهای

نسنجیده تیشه به ریشه آزادگان نزنید.


موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، آزادگان
[ جمعه 14 شهریور1393 ] [ 3:42 قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
 

 حجت الاسلام شهیدی :

 پرداخت مطالبات ایثارگران از ۳۱ شهریور ماه

نماینده ولی فقیه ، معاون رییس جمهور و ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید به اینکه خود را خادم ایثارگران دانسته و این را افتخاری در زندگی خود می داند، گفت: برای تامین نقدینگی لازم در زمینه پرداخت مطالبات ایثارگران علاوه بر مشغله کاری و مشکلات متعدد مالی بنیاد، اقداماتی انجام شده که ان شالله از پایان تابستان یعنی روز ۳۱ شهریور اقدام به پرداخت این مطالبات خواهیم کرد.
حجت الاسلام شهیدی گفت: در این زمینه اولویت ما پرداخت معوقات و مطالبات آزادگان سرافراز می باشد که مقداری از نقدینگی در این زمینه تامین شده ودر پی مابقی منابع هستیم واگرمشکلی ایجاد شود برای اینکه شرمنده خانواده های شهدا وایثارگران نشویم برای مابقی مبالغ قصدمان این است از محل وام و تسهیلات بانکی اخذ شده توسط بنیاد بتوانیم کلیه مطالبات جامعه ایثارگری از بنیاد را در کمترین زمان ممکن پرداخت نماییم.
وی گفت: به خوبی واقفیم در مدیریت گذشته اگرچه نبود نقدینگی مانع از پرداخت به موقع معوقات و مطالبات برای این عزیزان شده است .واگر با توجه به رشد شدید تورم در چند سال اخیر،این مبلغ در موعد خود پرداخت می شد میتوانست بخشی از نیازهای زندگی این عزیزان را فراهم نموده و مشکل گشا باشد. این در حالیست که مبلغ همان میزان اعلام شده قبلی است اما تورم افزایش داشته و بنابراین ارزش این پرداختی ها کم شده است که در این زمینه جز ابراز شرمندگی و عذر خواهی از این عزیزان هیچ کار دیگری نمی توان انجام داد.
ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به تاکید ریاست جمهوری مبنی بررسیدگی به امور ایثارگران گفت: یکی از دغدغه های دولت تدبیر وامید پرداخت همین مطالبات ایثارگران است وانشالله همه این مطالبات با این عزیزان تسویه خواهد شد.

برداشت از شهید نیوز


موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، آزادگان
[ سه شنبه 11 شهریور1393 ] [ 3:5 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

قلمی شیوا و قابل تامل

بقلم آزاده .......

به نام خدائی که عزیزان را توسط بعثیون جهت امتحان به اسارت برد و در عوض به آنان در مقابل این فتنه صبر عطا فرمود ؛ مدیر وبلاگ آزادگان آذربایجانی ؛ دوست دارم سؤالاتی از سروران بزرگوارم (آزادگان عزیز) داشته باشم .اگر لازم دیدند نظرشون رو بفرمایند و گرنه حتی المقدور لحظه ای در مورد سؤال و حرفهای بنده تأمل و تفکر کنند . و این را عرض کنم که خوشم نمیاد کسی رو نصیحت کنم پس وصیت می کنم .

اولا ، چرا بعضی عزیزان بجای ما فکر کرده ، تصمیم گرفته ، قضاوت نموده و حکم غیابی صادر می کنند و با چه اندیشه ای به دیگران ( و لا تلمزوا بالالقاب ) القابی ، همچون مادامیون ، چپاولگر ، جیره خوار و فلانا فلانا ... می نهند ؟

ثانیا ، همین افراد داعیه عدالت ، امانت داری ، صداقت سر داده و در عین حال خودشون رو نماینده دیگران دانسته و یا کاندیدا می شوند ، در صورتی که نماینده آزادگان را مردود ، مطرود و جعلی می دانند . آیا اینان واقعا معانی عدالت ،امانتداری و صداقت را میدانند ؟!؟ یا شکلک در میارند ؟

 ثالثا ، متأسفانه یکی از بزرگترین مشکلات ما در جامعه ، ضعف افکار عمومی است . به عنوان مثال : برای هر کدوم از ما اتفاقی و یا غائله ای و یا هرگونه جریانی ... حادث می شود ، در مدت زمان اندک آن را فراموش می کنیم . در صورتی که اگر همان اتفاقات را به ذهن خود بسپاریم مجرب شده و خواهیم دانست که در صورت پیشامد مجدد همان جریانات و یا مشابه آن ، چگونه عملکردی خواهیم داشت و آن ، عین تجربه بوده و تجربه بالاتر از علم است . و نیازی به مدارک دانشگاهی و یدک کش القابی چون دکتر و مهندس ... نخواهیم داشت . چه بسا که ما سواد رو با مدرک اشتباه گرفته و معتقدیم که دکتر و مهندس سواد دارند و افرادی که مدرک ندارند بی سواد هستند !!!. و این پنداری جز اشتباه در پی ندارد !!!

. رابعا ، چرا ما انتظار عدالت ، امانتداری و صداقت را از دیگران داریم ؟! و چرا به خود نظری نمی کنیم و این انتظار رو از خود نداریم ؟و این عمل مصداق کلام پیامبر بزرگوار اسلام است که فرمودند : خار را در چشم دیگران دیدن و تنه درخت را در چشم خود ندیدن است !!!

خامسا ، یک سؤال خیلی ساده از همه عزیزان آزاده : فرض کنیم در مورد ماده 13 هر کدوم از ما مبلغی ( 100) تومن  طلب داریم و در همین حال اگر 120 تومن به ما می دادند واقعا می رفتیم و می گفتیم که 20 تومن اشتباه شده و در اثر این اشتباه 20 تومن اضافه پرداخت شده است ؟ ( جسارت بنده حقیر را ببخشید و از همه عزیزان آزاده پوزش می طلبم ) آیا امکانش هست که در کلام بگوئیم : من این کار رو می کردم ولی در عمل برعکس آن ؟!؟!؟! یکی از عزیزان فرموده بودند : تجمع نکردن ، عدم تقاضای مطالبات ماده 13 و یا اعتراض به عملکرد شرکت خودکفائی دلیل بر غنی بودن و نیاز نداشتن نیست بلکه حجب و حیا باعث می شود که سکوت کنیم ، متمنی است که کلمات حجب و حیا را تفسیر به رأی نکنید و نگوئید ما چون حقمون رو طلب می کنیم ، منظور این است که آیا ما حجب و حیا نداریم ؟ عزیزان ؛ همه آزادگان حجب و حیا دارند و بنده حقیر شخصا معتقدم که هر کسی حق دارد چگونه و به چه صورت حق خود را مطالبه کند . ولی از آنجائیکه ما یک قشر خاصی هستیم نباید کاری کنیم وجهه دیگران را خراب کنیم لذا بهتر است سنجیده و معقول عمل کنیم و آبروی دیگران را زیر سؤال نبریم.ولی من حیث المجموع از عزیز آزاده وبلاگ نویس که دیگر عزیز آزاده ای ، ایشان را شیرمرد خواندند ، سؤالی دارم بنده حقیر نیز اقتدا می کنم به همان آزاده و ایشان را شیرمرد می خوانم . ای شیرمرد آزاده وبلاگ نویس ؛ آقای ....... ضمن سلام ، ادب و احترام ، خدمت حضرتعالی که مدتی بس مدید در جبهه حق علیه باطل بوده و در اسارت نیز ، جوانمردی را بدون ریا و تزویر از خود به نمایش گذاشتید که در این مورد رهبر کبیر و بنیانگذارجمهوری اسلامی فرمودند :اسرا در چنگال دژخیمان ، خود سرود آزادی اند و احرار جهان آنها را زمزمه می کنند . آیا کلام امام راحل ، که در مورد بنده حقیر و شما هست با افکار و اعمال حضرتعالی سنخیت و همخوانی دارد ؟

بنده حقیر و شما و دیگر آزادگان عزیز مگر با یک لبیک و یا علی گفتن ، به جبهه ها نرفتیم ؟ الان چه اتفاقی افتاده که همه ذکر و فکرمان شده ماده 13 و شرکت و سهام و سود و فلانا فلانا ...؟ و تا آنجا پیش رفتیم که خود را محور عدالت ، امانت و صداقت دانسته و معتقدیم که به دیگران راه و چاه را نشان داده تا بیراهه نروند و از ما تبعیت کنند که در این صورت می توانند به مطلوب خود برسند !!! و در این راه از هیچ کاری دریغ نمی کنیم . القابی که قبلا به سمع و نظر حضرتعالی و دیگر سروران رسید را شما به دوستان و یا مسئولان نسبت می دهید . و غیر از خود و گروهی که شما آنان را دکتر و مهندس و با سواد و گروه امین اموال و حسابدار و کارشناس و ... معرفی می کنید !!! و با انواع و اقسام حیل به آزادگانی که شاید بیش از من و شما به این حقوق نیاز داشته و دخترشان را عروس کرده ولی جهیزیه ندارند و پسرانشان را داماد کرده و آهی در بساط ندارند، الکی به آنان وعده و وعید می دهید که با فروختن مینو مبلغ 350 میلیون تومان به هر آزاده تعلق می گیرد ! آیا این کار ، آزادگان را دلخوش کردن نیست ؟

در صورتی که شما خود بهتر از دیگران می دانید که این اعداد و ارقام ، جز فریب آزادگان بیش نیست !!! که فردا پس فردا ، اگر شرکت به بورس رفته و کاملا فروخته شود و به هر آزاده عزیزی بر اساس سهمشان حق و حقوقی پرداخت شود که بر فرض بطور مساوی 10 میلیون تومن تعلق بگیرد خیلی از آزاده ها صداشون در میاد که 340 میلیون تومن از حقمان را خوردند و در این فتنه شما و دیگر دوستانتان ، مسئول خواهید بود . ای شیرمرد آزاده ؛ بدانید که فردا شما در پیشگاه خدا و آزادگان ، باید پاسخگو باشید . چرا که شما آنان را بدبین کرده اید . ای شیرمرد ؛ بنده حقیر ، شما و دوستان با مدرک تحصیلی دانشگاهیتان و دیگر عزیزان آزاده زجر دیده را دعوت می کنم که به وبلاگ شما مراجعه نموده و صداقت ، عدالت و امین بودنتان بر همگان آشکار گردد !!! خیلی از ما حاج آقا هاشمی رو از نزدیک می شناسیم ، ایشان چند مدت قبل مطلبی رو در وبلاگ شما نوشته بودند و حضرتعالی از مطلب ایشان خوشتون آمده و در صفحه اصلی قرار داده بودید و در آخر مطلبشون خطاب به آزاده ها نوشته بودند : فدای دل رنجیده شما ، هاشمی و شکل یک گل رز را در دنیای مجازی به آزادگان هدیه کرده بودند . همان مطلب ، در صفحه اصلی وبلاگ شما بیش از یک هفته ماند و بعد از یک هفته مطلب ایشان را به نام آقای نیکزاد فرشچی تهرانی تغییر نام دادید ولی یادتون رفت که کلمات فدای دل رنجیده شما : هاشمی رو حذف کنید !!! سؤال اینجاست که شما بعنوان یک وبلاگ نویس نتوانستید امانتداری کنید و مطلب حاج آقا هاشمی رو به نام شخص دیگری چون آقای نیکزاد فرشچی تهرانی رقم زدید. و ایشان نیز جزو کار گروه و امین اموال و غیره شما بودند که از طرف شما به آزادگان معرفی شدند !!! حال با در نظر گرفتن مطالب بالا ( به جای 100 تومن 120 تومن می گرفتید آیا 20 تومنی که اضافه به شما و یا دوست امین اموال شما داده می شد پس می دادید یا نه ؟!؟!؟! ) و با در نظر داشتن عدم امانتداری شما و مطلب شخصی را به نام دیگری رقم زدن و عدم اعتراض دوست امین اموال شما ، و اقرار به اینکه این مطلب از طرف ایشون نبوده ، آیا باز هم خود و دیگر دوستانتان را با سواد و مدرک دار و امین و صادق و عادل می دانید ؟؟؟!!! جناب آقای شیرمرد ؛ اقرار فرمائید که امین و صادق و عادل نمی توانید باشید و تا آنجا که حتی حضرتعالی رانندگی هم بلد نیستید چه برسد به اینکه راننده ماهری باشید و کسی که رانندگی بلد نباشد مسافران را به مهلکه می افکند و شوفر ماهر کسی است که مسافران را از سقوط به دره های هولناک نجات می دهد ولی شما با این سرعتی که پیش می روید خیلی از آزادگان دلاور ، که به شما و اعمال ناشیانه تان اعتماد کرده اند را به ورطه هلاکت می افکنید . هر شخصی بهتر از دیگران می داند که اعمالش از روی صدق است یا کذب . امین است یا غیر امین . عدل است یا ستم !!! ای شیر مرد ؛ از حضرتعالی و همه عزیزان دلاورمرد آزاده عذر می خواهم اگر سخن به گذاف گفتم .

مدیر وبلاگ :

ازآنجا که نویسنده مطلب فوق درخواست نموده بودند تصویر همان مطلب مندرج به تاریخ چهارشنبه 20 فروردین 93 را از همان وبلاگ درج کنیم ، ماهم به رسم اطاعت ،احترام به آن عمل کرده و آنرا درج  مینماییم .

( قضاوت با خود دوستان )


موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، شرکت مینو، پند و اندرز، آزادگان، عکس
[ دوشنبه 10 شهریور1393 ] [ 4:25 قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

حاج آقا رحمان سلطانی

نه بزرگ آزادگان در روز سوم شهریور به بد اخلاقی وناهنجاری رفتاری معدود افراد

علیرغم بی مهری های فراوان در حق آزادگان و تضییع حقوق آنان در ابعاد مختلف و به رغم مشکلات زیادِ معیشتی،درمانی ،شغلی و غیره،اما این فرزندان وفادار امام راحل و رهبری هر گاه احساس کنند از جان و آبروی خود برای دفاع از اصول و ارزش های دینی و آرمانهای اصیل و بلند ولایت فقیه مایه بگذارند بی دریغ و بدو ن چشمداشت وارد صحنه شده و منافع نظام را بر منافع شخصی ترجیح می دهند.
   در چند ماه اخیر متاسفانه شاهد بروز ناهنجاری های رفتاری از سوی برخی افراد و ساختار شکنی های متعدد آنان بودیم که داشت نه تنها به یک معظل اجتماعی،بلکه به یک تراژدی ضد فرهنگی و تخریب وجهه ایثار و آزادگی تبدیل می شد.
   ذبح کردن شرافت آزادگی با شعار حق خواهی و مطالبات آزادگی و بصورت پنهانی تلاشهای سودجویانه شخصی برخی از این افراد،حلال شمردن بسیاری از گناهان کبیره مانند تهمت،توهین،بد زبانی،فحش و ناسزا و شکستن قبح و زشتی این گناهان،دامن زدن به شایعه پراکنی،شعارگرایی و ورود به عرصه های تخصصی بدون دارا بودن دانش فنی، همه و همه طلیعه نامیمون حرکتی افراطی بود که به نام آزادگان و توسط عده معدودی بود که وجهه آزادگان را در انظار عمومی مردم تخریب و شکوه و عظمت آنان را لکه دار می کرد.
این عده قلیل با شعارگرایی محض،شانتاژ تبلیغاتی،توسل به خبرگزاریها و هجمه ناجوامردانه به کسانیکه صادقانه تلاش داشته و دارند تا از طرق منطقی و قانونی مطالبات خود و همرزمانشان را پیگیری کنند،موجی از تفرقه،تنفر،بی اخلاقی،قداست شکنی را به نمایش گذاشتند.
   راه اندازی کمپین های لب دوزی،کارگروه های بی خاصیت با عناوین دهن پر کن و غیر موجه از طرف آزادگان،تجمعات غیر قانونی و هتاکانه همراه با انواع روش های غیر دینی از اقدامات جاهلانه این گروه بود.
  اعلام تجمعات 20 هزار نفری،6000 نفری و وارد کردن ادبیات سخیف و آغشته کردن این ادبیات با برخی کلمات ارزشی مانند ولایت مداری،کارگروه جهادی،ندای حق طلبی و غیره و در کنار آن تناقضات رفتاری،عدم تحمل نظرات مخالف و به باد ناسزا کرفتن هر گونه نقد و ساز مخالف به تدریج و در مدت کوتاهی اثرات معکوسی برای آنان ایجاد کرد و 99 درصد آزادگان با اعلام برائت عملی از اقدامات مخرب و ضد فرهنگی این گروه،انان را طرد نموده و حاضر به معامله شرافت آزادگی خویش با روش های ضد دینی و غیر قانونی آنان نشدند.
  این گروه ماهها با تبلیغات پرحجم و بصورت کاملا غیر قانونی و بدون توجه به نظر آزادگان اعلام تجمع 6000 نفری کردند و آنچنان با قاطعیت از حضور شش هزار نفری دم می زدند که انگار از این تعداد تعهد محضری برای همراهی با خود گرفته اند.
اما آزادگان با صبوری و متانت همه جریانات را رصد کردند و از 6000 هزار نفری که وعده دادند کمتر از 170 نفر شرکت داشتند که آن هم به تاکید شاهدان عینی بیش از 50 نفر از شرکت کنندگان مخالف اقدامات این گروه بوده و برای خنثی سازی اقدامالت تخریبی آنان در شرکت مینو حضور یافته بودند.بطوریکه صحنه تجمع به مناظره و بگو مگوهای زیاد بین موافقان و مخالفان تجمع تبدیل شد.
این گروه تنها توانستند بعد از ماهها تبلیغ صدود 120 نفر را با خود همراه نمایند که البته از همین تعداد نیز در پایان تجمع تردید جدی برای تداوم همراهی با افراطیون ایجاد شد.
آزادگان ثابت کردند که با هر گونه ناهنجاری رفتاری و اخلاقی مخالف هستند.آنان ثابت کردند که با فحاشی و بد زبانی و بازی کردن با آبرو و حیثیت دیگران به بهانه حق خواهی و حق طلبی مخالف هستند.آنان به این اقلیت هتاک ثابت کردند شرافت خود را که با دهها سال رنج و ایثار بدست آورده اند مفت و مجانی و برای منافع شخصی  و یا شعارگرایی عده ای از دست نمی دهند.
در کجای دین مبین اسلام دوختن لب برای بدست آوردن حقوق پایمال شده مجاز شمرده شده است که اینان جواز حلیت آن را صادر کردند. در کجای دین مبین و شریعت محمدی بدون سند و مدرک افراد محترم را دزد و چپاولگر ،جیره خوار و ....معرفی کردن جایز شمرده شده است که این ادبیات نقل و نبات وبلاگهای اینان شده است؟
خداوند بزرگ را شاکر و سپاسگزارم که آزادگان را قشری خرد گرا،متدین،پایبند به اصول و ارزش های دینی و شرافت انسانی قرار داده است و همین خصلتهای والاست که تا نسل ها متمادی همچون ستارگان فروزانی بر تارک تاریخ خواهند درخشید.
در پایان به این دوستان که راهی مغایر با آزادگان را پیموده اند توصیه مؤکد می کنم که با اقرار به اشتباهات خویش دست از مسیر انحرافی و ضد فرهنگی خود برداشته و به آغوش پر مهر آزادگان بر گردند و همه با هم و دست بدست هم و با استفاده از راهکارهای منطقی و شرعی و قانونی پیگیر مشکلات یکدیگر بوده و بیش از این بر این موج پر تلاطم فتنه و جو نا امن روحی و روانی دامن نزنند. والعاقبة للمتقین


موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، شرکت مینو، مناسبت، آزادگان، مقاله
[ پنجشنبه 6 شهریور1393 ] [ 10:44 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

تضمین قطعی پرداخت مطالبات ماده 13 با ضریب اطمینان بالا 

مذاکرات جلسه عصر روز 27 مرداد دفتر ریاست محترم بنیاد حاکی از خبرهای خوشی است که به شدت ضریب اطمینان پرداخت مطالبات معوقه ایثارگران به ویژه آزادگان عزیز کشور را تا پایان تابستان سالجاری بالا برده است.

 

این گزارش حاکیست که پس از به نتیجه نرسیدن تلاشها و گفتگوهای حضرت حجت الاسلام حاج سیدحسن ابوترابی و هیئت همراه وی برای پرداخت معوقات آزادگان عزیز تا آخر مرداد ماه ، حجت الاسلام حاج آقا شهیدی محلاتی خطاب به حاضرین در جلسه قول می دهد که اگر چنانچه به هر دلیلی نتواند معوقات مطالبات آزادگان را تا پایان تابستان سالجاری پرداخت کند ، به قطع و یقین استعفای رسمی خود را تقدیم مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور خواهند داد .

لذا لازم است که خاطر مبارک ایثارگران بخصوص آزادگان عزیز کشور از دریافت مطالبات معوقه خودشان تا آخر شهریور ماه سال جاری مطمئن باشند زیرا وقتی معاون محترم رئیس جمهور و نماینده شریف مقام عظمای ولایت با چنین اطمینان قاطعی از پرداخت معوقات به نایب رئیس محترم مجلس و هیئت همراه وی سخن به میان می آورد یقیناً انشاالله مشکل خاصی در بین نخواهد بود.

شاخه انار گزارش داد


موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، آزادگان
[ سه شنبه 4 شهریور1393 ] [ 2:53 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

مقرارت و قوانینی برای ایثارگران که در

ارتش قابل اجرا است اما در سپاه نه!

 

قوانین ومقررات بسیاری در مورد ارائه خدمات به ایثارگران سپاه پاسدران انقلاب اسلامی وجود دارد که متاسفانه بعد از گذشت 25 سال عملی نشده است.در این مختصر اشاره ای به مطالبات حقه وقانونی ایثارگران سپاه شده است:
1-جمعیت ایثارگران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خواستار اداره ایثارگرانی پویا هستند که آسیب های وارده به ایثارگران در طی سال های بعد از جنگ را جبران کند نمونه بارزآسیب ها ماده 190 استخدامی سپاه است که هنوز هم بعد از قریب 25 سال تبعیض اجرایی نشده است.
2-طبق ماده 108 ارتش به همه سربازان کادری آزاده شده این سازمان ،اعم از شاغل و غیر شاغل حقوق ماهیانه تعلق می گیرد که ارتش جمهوری اسلامی سالهاست که طبق این قانون به سربازان آزاده شده حقوق می پردازد ولی سپاه که طبق ماده 190 می بایست به سربازان آزاده شده خود و همجنین بسیحیان آزاده حقوق پرداخت کند با تفسیرخاص خود که فقط باید به سربازان آزاد شده غیر شاغل در سپاه حقوق پرداخت کند از اجرای این ماده سر باز زد. 
هم اکنون هم سپاه قصد اجرایی نکردن ماده 190 را برای اعضای رسمی خودش دارد و علتش را ممنوعیت دریافت دو فیش حقوقی از یک صندوق اعلام میدارد.این در حالی است که  اولا ارتش جمهوری اسلامی هم بین افراد شاغل وغیرشاغل تفاوتی قایل شده وقانون را با بهانه تراشی اجرا نمیکند وبین افراد شاغل وغیرشاغل فرق میگذارد مثلا درجه دار کادر از مزایا برخوردار نیست ولی سرباز همان درجه دار بهره مند میباشد وثانیا سپاه پاسداران می توانست مشکل دو فیشه بودن را حل کند وقانون مذکور را در عرض فیش حقوقی رسمی اجرایی کند وثالثا ما می بینیم که دو فیشه وچند فیشه بودن در سپاه امری عادی است خصوصا در حفاظت واطلاعات سپاه! و مهمتر اینکه آزادگان رسمی سپاه بدلیل قانون دوبرابر شدن سنوات که منجر به ضعف حقوقی زیاد عزیزان آزاده شد وآنها را از دستیابی به درجات بالا محروم کرد.آیا قانون مذکور نمی توانست تا حدی این نقیصه را جبران کند

3- باتوجه به اینکه افرادی که مشمول بند (ج) ماده 121 قانون مقررات استخدامی سپاه شده اند توانسته اند 2رتبه حقوقی دریافت کنند ولی از اخذ 2درجه/جایگاه محروم مانده اند . این در حالی است که سپاه پاسدران انقلاب اسلامی از تفسیر به رای قانون مذکور نیز اجتناب ننموده و برای قانون تخصیص زمانی قایل شده و مشمولیت دو رتبه همراه دو جایگاه/درجه را (طبق شماره ابلاغیه مندرج در نامه) برای بازنشستگی از بعد تاریخ 16/6/87 اعمال می کند که در نتیجه عده کثیری از ایثارگران توسط ابلاغ مذکور از شمول قانون خارج شده اند. ضمناً ابلاغیه در تاریخ 16/6/1387 به شماره:3188 و تاریخ 20/7/1387به شماره8470 میباشد.

نقل از آزادگان سرافراز


موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، جانبازان، آزادگان
[ دوشنبه 6 مرداد1393 ] [ 3:41 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

( جلسه پرسش وپاسخ )

آقای خوبنژاد

 به پرسش دوستان آزاده جواب میدهند 

.........................

وبلاگ تکریت ۱۱ نوار ضبط شده ای را روی وبلاگ  خود گذاشته بودند  از آنجا که  دانلود آن با مشکل مواجه بود جهت سهولت در دانلود آن  وبلاگ آزادگان آذربایجانی نیز آپلود کرده تا شما براحتی دانلود کنید . البته تو این جلسه پرسش و پاسخ ،آقای خوبنژاد به پرسش دوستان آزاده در موارد مینو، موسسه، ودیگر وارد مطروحه  پاسخ میدهند .

( دانلود کنید)


موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، شرکت مینو، مناسبت، آزادگان
[ یکشنبه 5 مرداد1393 ] [ 7:24 قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

برای این مطلب شما تیتر بزنید

من نمیدانم چه تیتر ی بزنم!!

 

این ماده نحس سیزده  مثل گوشت قربانی حالا حالا باید شقه شقه پرداخت شود باتوجه به تیتری که  مدیر محترم وبلاگ تکریت ۱۱ زده که به احتمال از ۱۰۰ درصد باقیمانده معوقات ماده سیزده ۷۰ در صد آنرا آخر تابستان ومابقی نیز الله اعلم  معلوم نیست کی  پرداخت خواهد شد.

ان شااله ، چنین احتمالی محقق نگردد

     حال دوستان آزاده  و آنانی که در این مورد دست اندر کار  بودند و دارای تجربه میباشند بجای اینکه تمام نیرویمان را روی شرکت خودکفایی صرف کنیم  و مشوق برای هر گونه اقدامی که ممکن است عواقب ناخوش آیندی نیز  برای قشر عظیم آزادگان بدنبال داشته باشد بیایید با کمک و همفکری  این مهم را اول فیصله بدهیم .لازم است متذکر شوم در حالیکه حد اقل برگ سهامی دستمان هست  و سندی معتبر محسوب میشود وشرکت نیز فرار نکرده  همانجا در کیلو متر ۱۰ کرج خواهد بود  هروقت هم بخواهیم میتوانیم پی گیر خواسته های بحق مان باشیم  پس مصرانه دنبال راهکاری برای دریافت تمام و کمال این ماده بوده وراهی پیدا کنیم که اگر نشود دوباره باید در بودجه سالهای آتی پیش بینی و منبعی برای پرداخت آن معرفی و مشخص شود. !!!!


موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، پند و اندرز، مناسبت، آزادگان
[ چهارشنبه 1 مرداد1393 ] [ 2:44 قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

دوست عزیز  ( آقای .....آزاده هم هیئتی  ) قبل از درج لازم به ذکر است که بااندک ویراستاری در خصوص تصحیح املایی و جابجایی جملات ،  مطلب شما درج  میشود .

قابل ذکر است که این مطلب از طریق ایمیل دستمان رسیده است 

مدیر وبلاگ

==================

 

مدیریت وبلاگ آزادگان آذربایجانی  باسلام بنده ازتون خواهشی دارم که این مطلب بنده رو به صلاحدید خودتون در صفحه اول ثبت کنید ودرصورت امکان مطلبی که وبلاگ ......نوشته بود از ادرس ........ بردارید وعینا بنویسید . باتشکر 

هر دم ازاین باغ بری میرسد!!

 

 بعد از آباد کردن موسسه ، شرکت مینو وبه سرانجام رساندن ماده ۱۳ و۱۹۰ این بار نوبت هیئات مذهبی آزادگان است که توسط عده ای مورد تهاجم قرار گرفته و درآن نفاق افکنی کنند ، دوستان عزیز هیئتی سراسر کشوردر کدام هیئت از شما برای شخصی، گروهی ، سازمانی یا شرکتی رای گیری نموده اند ؟؟

آیا این توهین به آزادگان نیست که عده ای هیئتی ها را افراد سست ، بی اراده وچشم بسته فرض میکنند که برای تامین نظرواراده ی آن حضرات ، این آزادگان دراین هیئتها وارد بازیهای سیاسی آنان  بشوند ؟ 

واقعا شما خودتان را یا آزادگان را آنگونه فرض کرده اید که با  دست آویز قرار دادن هرچیزی خودتان را به آب وآتش میزنید؟( دور از حضور وبلا نسبت تمامی آزادگان گرامی ) .

شما هیئتی نیستید به درک ، ولی حق ندارید به شعور آزادگان توهین کنید که چشم وگوش بسته رفتار بکنند ، هیئت محل تجمع آزادگانی هست که میخواهند از حال و روزگارهمدیگر با خبر باشند وبرای یاد و مصیبت ابا عبدالله الحسین  واهل بیت (ع ) معزا باشند وبا خدای خود با قرائت دعا ونیایش عبادت کنند ، نه محل وجولانگاهی برای سیاست بازی وسهم خواهی  وقدرت طلبی . هرگروهی را دوست دارید تشکیل بدهید کسی جلوی شما را نگرفته .

مگر در عراق وسوریه هر روز گروهی تشکیل نمیدهند ؟ و بدانید که هیئت، شعبه اخذ رای گیری نیست محل انسجام ، وحدت وهمدلی عموم آزادگان است  هرکسی  بیاید قدوم مبارکشان روی چشم . 

-----------------------------------------

ازطرف مدیر وبلاگ : این خبر ذیل بنابه نوشته وارسال کننده ایمیل از وبلاگ مشارالیه درج میشود 

---------------------------------------------------------------------

پست جدید فوق الذکر یکی از وبلاگها

ما فعالان اموال آزادگان این حرکت موسسه پیام را محکوم نموده و به هیچ نماینده و شخصی رای نخواهیم داد هدف ما تشکیل کارگروه منسجم و متخصص زیر نظر خود آزادگان می باشد تا بطور ضربتی و گاز انبری به اهداف خود نزدیک بشویم نه با نمایندگانی که جیره خوار موسسه و شرکت خودکفایی باشند.

                  -------------------------------------------------------------------


موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، شرکت مینو، مناسبت، مذهبی، آزادگان
[ یکشنبه 29 تیر1393 ] [ 3:1 قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

نصیحت مشفقانه ی جناب آقای رحمان سلطانی

متاسفانه چند صباحی است شاهد بروز برخی تند رویها و ناهنجاریها در بین برخی وبلاگنویسان هستیم که علاوه بر مختل ماندن روند صحیح پیگیری و وصول مطالبات،سبب دو دستگی بین فعالان آزاده و از همه نا مطلبوبتر کشاندن این مطالبه حقه به سمت و سوی اعتراضات غیر قانونی، اردوکشی های لجام گسیخته خیابانی و رواج بی فرهنگی جوِ مسموم شایعه پراکنی، افترا، توهین و غیره هستیم.

 

 

 چندسالی است که حرکت مبارک انسجام فرهنگی و همدلی بین آزادگان با گسترش  فرهنگ وبلاگ نویسی بوجود آمده و هر روز شاهد رویش جوانه ای دیگر در این زمینه هستیم.


از برکات این کار علاوه بر حفظ و انسجام و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت و آزادگی در جامعه، اطلاع رسانی شفاف، وصل کردن آزادگان به هم از طریق شبکه وبلاگی و آشنا کردن آزادگان با حق و حقوق خود و پیگیری مطالبات و معوقات این قشر بوده است.


اما بدیهی و طبیعی است که هر  کار بزرگ و مفیدی دارای آفاتی است که اگر مهار و کنترل نشود می تواند مانند علف هرزه های داخل یک بوستان معطر، گیاهان مفید، گل های رنگارنگ  را تباه ساخته و طراوت و زیبایی را از آن بگیرد.

 

بقیه درادامه مطلب


موضوعات مرتبط: خاطره و یاد یاران، ماده 13 و 190، دانستنی ها، پند و اندرز، مناسبت، جانبازان، آزادگان
ادامه مطلب
[ شنبه 28 تیر1393 ] [ 7:17 قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

حرکت روبه جلوی بسیار کند

اجرایی شدن ماده ۱۹۰

قانون استخدامی سپاه

 

 

عزیزان آزاده ، جانباز و ایثارگر همانگونه که مستحضرهستید ماده ۱۹۰ قانون استخدامی سپاه که همان قانون ۱۵۱ قانون استخدامی ارتش می باشد ، بیش از ۲۰ سالی می شود که در ارتش جمهوری اسلامی در حال اجراء است . سال هاست که دوستان ذینفع در حال پیگیری می باشند و مزید اطلاع از ابتدای سال گذشته (۱۳۹۲) سپاه به صورت پایلود دراستان اردبیل اقدام به جمع آوری اطلاعات و تشکیل پرونده و تکمیل مدارک و همچنین تشکیل کمسیون سطح سلامت نموده و بعد از گذشت یک سال از مراحل پایانی آن را در خرداد ماه سال جاری اعلام نمود و به دلیل عدم تأمین اعتبار لازم ، پرونده های استان اردبیل بایگانی و کار کلاً متوقف شد تا به محض پرداخت بودجه مصوب مجلس شورای اسلامی کار در کل کشور کلید بخورد که در همین راستا دوستان ضمن پیگیری بصورت پیامک از هم رزمان خود کمک طلبیده که من در پایان این مطلب دو پیامک از مجموعه پیامک های موجود را نگاشته تا دوستان بابرداشت های گوناگون دچار اشکال نگردند ولی آن چیزی که مسلم است و لازم دانستم مطرح کنم ؛ دولتمردان و مسئولان سپاه و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح می بایست خیلی زودتر از این ها اقدام به اجرایی شدن حقوق این عزیزان را می کردند تا ضمن رفع مشکلات مالی و درمانی خود آن ها ، مجبور به اقدام بصورت پیامکی و یا تلفنی به مراکز ذیربط نباشند و همچنین بار مسئولیت شرعی و اخروی به گردن مسئولین وقت بی توجه نباشد. حال که بیش از ۲۵ سال از زمان پایان جنگ گذشته و بسیاری از این عزیزان که با دردهای حاصله از جنگ دست و پنجه نرم کرده و نهایتاً مظلومانه به دیار حق شتافتند لازم است که مسئولین امر متوجه این باشند که کهولت سن و دردها وآلام ناشی از جنگ این بازماندگان خیل شهیدان را بسیار رنج می دهد و این کار را به سرعت دنبال کرده تا در واپسین عمر باقی مانده این عزیزان در حال فنا بتوانند از حقوق از دست رفته خود مدتی استفاده نمایند .

پیامک اول

آزادگان و جانبازان بسیجی و سربازان وظیفه سپاه :

با عنایت به آمادگی و صورت جلسه تأمین اجتماعی نیروهای مسلح «ساتا» در جلسه امروز مورخ ۲۵ تیرماه ۹۳برای پرداخت حقوق جانبازان و آزادگان بسیجی و سربازان سپاه با حضور مدیران امور ایثارگران و عملیات حقوق سپاه و مسئولین سازمان برگزار گردید . بدینوسیله با شماره تلفن های دفتر جناب آقای دکتر نوبخت  تماس گرفته و تخصیص اعتبار ۱۶۰ میلیارد تومان جدول ۱۸ قانون بودجه ۹۳ موضوع ماده ۱۹۰ قانون استخدامی سپاه را پیگیری نمایید.(اطلاع رسانی شود)

شماره تلفن های دفتر دکتر نوبخت جهت پیگیری :     

         ۳۳۲۷۲۴۶۶ -۰۲۱   ؛    ۳۳۲۷۴۸۵۳-۰۲۱    ؛    ۳۳۲۷۲۵۶۴-۰۲۱

پیامک دوم

آزادگان و جانبازان بسیجی و سربازان سپاه بر همه ما لازم است تا از روند اجرایی شدن قانون استخدامی ۱۹۰ سپاه مطلع شده ؛ لذا      می طلبد با درخواست پیگیری کردن از مسئولین سپاه و همچنین سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و بخصوص از معاونت راهبردی ریاست محترم جمهوری تا هر چه سریعتر ماده ۱۹۰ استخدامی سپاه اجرایی شود چرا که مجلس بودجه ۱۶۰ میلیاردتومان در قانون بودجه سال ۹۳ را تخصیص داده است . (لطفاً به تمام آزادگان اطلاع رسانی کنید)

 نقل از سایت آزادگان ایران


موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ پنجشنبه 26 تیر1393 ] [ 8:30 بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
یادش بخیر...

اماکن دیدنی تبریز
امکانات وب


تاریخ روز
دعای عظم البلا