دعای فرج آزادگان آذربایجانی

باولایت زنده ایم
 
قالب وبلاگ
آخرين مطالب
لینک دوستان
منتظر نظرات شماييم
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ ﴿1﴾ الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ ﴿2﴾ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ ﴿3﴾ مَالِكِ يَوْمِ الدِّينِ ﴿4﴾ إِيَّاكَ نَعْبُدُ وإِيَّاكَ نَسْتَعِينُ ﴿5﴾ اهدِنَا الصِّرَاطَ المُستَقِيمَ ﴿6﴾ صِرَاطَ الَّذِينَ أَنعَمتَ عَلَيهِمْ غَيرِ المَغضُوبِ عَلَيهِمْ وَلاَ الضَّالِّينَ
 

در پی کوتاهی های مکرر در قبال ایثارگران

انتقاد تند نماینده مجلس به بنیاد شهید

سید سعید زمانیان دهکردی، نماینده ایثارگر مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نحوه اجرای برنامه پنجساله توسعه کشور اظهار داشت: علیرغم اینکه خودم از بچه های ایثارگر جبهه و جنگ هستم برای خود هیچ انتظاری ندارم، اما معتقدم نحوه عملکرد در ارتباط با خدمات دهی، رسیدگی به وضعیت درمانی، روحی، روانی، وضعیت زندگی جانبازان، بحث مسکن و نحوه درصدهایی که به آنها داده شده، کافی نبوده است و هیچکدام شان مطلوب نیست.

وی با اشاره به سال پایانی برنامه پنجساله پنجم کشور و آمادگی مجلس شورای اسلامی برای رسیدگی به برنامه ششم توسعه خاطر نشان کرد: در برنامه پنجم توسعه کشور آن طور که باید و شاید به برطرف شدن دغدغه های فکری، معیشتی و فرهنگی و حتی اقتصادی جانبازان و خانواده های ایثارگر توحهی نشده است.

نماینده مجلس نهم در پاسخ به این سوال که آیا کمبود منابع مالی مانع از اجرای قوانین مربوط به ایثارگران شده است تاکید کرد: متاسفانه عدم برنامه ریزی درست، عدم شفافیت در توزیع مناسب امکانات در بین ایثارگران و همینطور سوء مدیریت در همه زمینه ها هویدا بوده است.

دهکردی اضافه کرد: این موضوع نشان می دهد که بنیاد شهید و امور ایثارگران در واقع یک حالت اداری به خودش گرفته است، در حالی که واقعا" با کسانی روبرو است که از همه وجود و توانمندی و هستی خود گذشته اند و امروز که نیازمند توجه ویژه هستند خیلی به  آنها توجه نمی شود.

نماینده ایثارگر مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این توجه صرفا" مسائل مادی نیست بلکه می توان در قالب سفرهای زیارتی وسیاحتی به آن پرداخت، اگر چه آنها همچنان با معضلات فراوانی مانند تامین هزینه دارو، درمان، مسکن، اشتغال فرزندان و... روبرو هستند.

بقیه درادامه مطلب


موضوعات مرتبط: خاطره و یاد یاران، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
ادامه مطلب
[ دوشنبه ۲۱ دی۱۳۹۴ ] [ ۱۳:۵۰ بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
 

مدارک مورد نیاز برای مراجعه به ناجا

 

(انگشت نگاری)

 


موضوعات مرتبط: اخبار روز استان آذربایجانشرقی، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ چهارشنبه ۱۶ دی۱۳۹۴ ] [ ۰:۱۲ قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
 

قابل توجه آزادگان آذربایجانی

از دوستان آزاده ذینفع  درخواست میگردد جهت تسهیل در امر تشکیل پرونده ماده 190برای سربازان وظیفه و بسیجیان در استان اذربایجانشرقی  مدارک زیر را هر چه سریعتر تهیه و به واحد ایثارگران سپاه عاشورا مراجعه نمایند


موضوعات مرتبط: اخبار روز استان آذربایجانشرقی، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ چهارشنبه ۱۶ دی۱۳۹۴ ] [ ۰:۸ قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
 

ماده 38 (190) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

قابل توجه آزادگان جانباز بسیجی ؛ سرباز سپاه استان آذربایجانشرقی, پیروتماس تلفنی عصر روز جمعه با یکی از دوستان آزاده بسیجی  درخصوص مشمولین  تبصره ماده 38 (190) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ؛ نامه احراز شرایط لازم به برخورداری از حقوق جانبازی و آزادگی ( تشکیل پرونده و ارجاع آن به کمیسیون جهت برقراری حقوق مذکور ) بنا بر گفته ایشان , روز پنجشنبه گذشته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان اذربایجانشرقی مراجعه کرده و ایشان دو تا نامه , با عنوانهای 1- اداره اگاهی جهت احراز سوء پیشینه 2 - بنیاد شهید وامور ایثارگران جهت احراز وضعیت حالت اشتغالی , از امور ایثارگران لشکر 31 عاشورا دریافت کرده است .

 لذا با توجه به خبرفوق جهت دریافت نامه واقدامات اولیه , دوستان ذینفع باید به امور ایثارگران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ( لشکر 31 عاشورا ) مراجعه کرده واقدام فرمایند.


موضوعات مرتبط: اخبار روز استان آذربایجانشرقی، ماده 13 و 190، دانستنی ها، جانبازان، آزادگان
[ جمعه ۱۱ دی۱۳۹۴ ] [ ۲۳:۱۸ بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

ایثارگران بدانند؛ آقای رئیس‌جمهور

به دادمان برس!

 

 

 مقام معظم رهبری در دیدار خانواده شهدا و ایثارگران استان همدان فرمودند: «مسئله شهید و ایثارگری، کهنه شدنی نیست.

 اين موتور حركت جامعه است. بعضي‌ها از اين نكته غفلت مي‌كنند. اينكه مي‌بينيد بعضي با سخن، قلم و حركات خود، نگاهي به ايثار و شهادت مي‌اندازند كه آن نگاه منفي و ناسپاسانه است، براثر غفلت آنهاست. نمي‌فهمند پاسداري از حرمت شهيدان و ايثارگران چقدر براي يك جامعه و ملت و كشور داراي اهميت است. دشمن مي‌فهمد چكار مي‌كند. آن كساني كه سعي مي‌كنند نام ايثارگري، نام جهاد، نام شهادت، نام صبر و پايداري را در كشور ما از ذهن‌ها ببرند، اينها به دشمن ملت ايران خدمت مي‌كنند.

من به همه گويندگان، نويسندگان و كساني كه تريبوني در اختيار دارند، توصيه مي‌كنم اگر صلاح اين كشور و اين ملت را مي‌خواهند، ياد شهيدان، نام شهيدان، خاطره شهيدان و بازماندگان آنها و جانبازان را گرامي بدارند».

ايشان در ديدار خانواده شهدا و ايثارگران بوشهر مي‌فرمايند: «دستگاه‌هاي دولتي و مردم معمولي بايد آگاه باشند كه شهيد و خانواده‌اش و جانباز و خانواده‌اش و اسير و خانواده‌اش، جزو برجسته‌ترين انسان‌ها و شريف‌ترين و عزيزترين آنها هستند و بايد همان‌گونه هم با آنها معامله شود».

بقیه در ادامه مطلب

منبع: همشهری آنلاین


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، جانبازان، آزادگان
ادامه مطلب
[ چهارشنبه ۲ دی۱۳۹۴ ] [ ۰:۱۶ قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

خبرتکمیلی ماده 190 و مسیر اجرایی آن

 

قابل توجه آزادگان جانباز بسیجی ؛ سرباز سپاه و پاسدار استان آذربایجانشرقی, پیرو خبر امروز درخصوص مشمولین  تبصره ماده 38 (190) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ؛ نامه احراز شرایط لازم به برخورداری از حقوق جانبازی و آزادگی (تشکیل پرونده و ارجاع آن به کمیسیون جهت برقراری حقوق مذکور ) بنا بر اخبار واصله , این نامه به معاونت نیروی انسانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان اذربایجانشرقی نیز رسیده است و مقرر گردیده در چند روز آتی طی پیامک به اطلاع دوستان ذینفع برسد.

هرچند در بند ها و شرایط آن برای دوستان موارد مبهم و قابل بحثی وجود دارد, اما در ذیل نامه به مورد خاصی اشاره شده که لازم است دوستان حتما به این تذکر عنایت بیشتری داشته باشند   

درتذکر نامه معاونت نیروی انسانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آمده است که تشکیل پرونده و معرفی به کمیسیون موید برقراری حقوق نمیباشد و هرگونه پرداخت پس از احراز شرایط منوط به تامین منابع آن از سوی دولت میباشد لذا با توجه به تذکر فوق , دوستان ذینفع نباید عجله کرده و تا حتمی شدن آن هزینه تراشی ننمایند و حدالامکان  از طریق نمایندگان و لایحه بودجه سالانه (95) که توسط دولت ارائه میشود پیگیری نمود که در ردیف بودجه های سالانه منبع مالی این نامه در نظر گرفته شده است یا نه !!

 


موضوعات مرتبط: اخبار روز استان آذربایجانشرقی، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان، عکس
[ یکشنبه ۲۹ آذر۱۳۹۴ ] [ ۲۳:۵۹ بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

علیرغم خبرهای شنیده شده تلفنی و فضای مجازی از تعدادی استانها, نامه فراخوان و تشکیل پرونده و گامهای اولیه اجرای ماده 190 به مراکز استانها رسیده است .

دراین خصوص با پیگیریهای بعمل آمده توسط مطلعین در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان آذربایجانشرقی هنوز این نامه به دوستان آزاده ذینفع اطلاع واعلام نشده است . امیدواریم با اقدام و مساعدت مسئولین مربوطه استانی مسیر ابلاغ زودتر طی شود . از آنجا که نامه مذبور به بعضی استانها ابلاغ شده ,لذا تصویرمدارک مورد نیاز در  زیر درج میشود که میتوان جهت سهولت کار مواردی از آن را تهیه و آماده نمود .  خبرتکمیلی دراین خصوص به محض دریافت شروع اجرای ماده 190 متعاقبا به اطلاع دوستان خواهد رسید .


موضوعات مرتبط: اخبار روز استان آذربایجانشرقی، ماده 13 و 190، دانستنی ها، جانبازان، آزادگان
[ یکشنبه ۲۹ آذر۱۳۹۴ ] [ ۱۳:۵۲ بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
 

حضور تعدادی از آزادگان جانباز در مقابل ستادکل

جهت پیگیری ماده ۳۸

 

حسب اطلاع واصله این پیگیری منجر به صدور امریه و ابلاغ به یگانهای زیر امر ۵ استان بررگ کشور شده است . این استانها عبارتند از :


استانهای آذربایجان غربی ، مازندران ، خوزستان ، خراسان رضوی و ایلام .


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ سه شنبه ۱۰ آذر۱۳۹۴ ] [ ۲۳:۱۷ بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

یک نماینده مجلس خبر داد: بودجه ایثارگران اصلاح شد!

عضو جانباز کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۳ از اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان به اعتبارات سال آینده بنیاد شهید برای اجرای قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران خبرداد. “غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی” عضو ایثارگر کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی  اظهار داشت: درکمیسیون  مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان تصویب شد که به اعتبارات سال آینده بنیاد شهید برای اجرای قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران اضافه شود. نماینده ویلچری مردم رشت گفت: قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران پس از ۱۵ سال طی پیچ و خم های زیاد تصویب شد ولی متاسفانه جدیت لازمی از سوی دولت و بنیاد شهید نمی بینیم. درصورتی که یکی از قوانین خوب و جامعی است که می تواند بسیاری از مشکلات جامعه ایثارگری را حل نماید. جعفرزاده افزود: در سال گذشته بعد از قانون بودجه سال ۹۲ که آقای احمدی نژاد داد در مجلس تصویب شد. اما چون بعد از تصویب بودجه بود، دیگر در قانون بودجه ۹۲ ندیدیم و دولت هم جدیتی در اجرا و ابلاغ آن نداشت. وی درادامه توضیح داد: امسال مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان در بند ج تبصره ۳ دیده شده است که این بند هم راجع به فروش سهام می باشد که یعنی باز هم هیچ! اما ما مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان دیگر تصویب کردیم که به اعتبارات بنیاد شهید افزوده شود تا بتواند قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را اجرا کند.
dfgdfdgdf
نماینده جانباز مجلس درپاسخ به این سووال که چه اقدامات دیگری درباره ایثارگران دربودجه سال ۹۳ اتفاق افتاده است گفت: یکی از اقدامات خوب همان افزایش ۲۵ درصد حقوق پایه ایثارگران می باشد. جعفرزاده درباره این  ادعا که بنیاد شهید جدیت دارد  دو سهام هلدینگ نیروگاه ها را بفروشد تا بتواند معوقات ایثارگران را پرداخت کند ولی تا الان کسی یا سازمانی نبوده تا سهام را بخرد نیز اظهارداشت: این حرف چیه! دستور داده اند تا اصلا” نفروشند. همه این ها جنبه تبلیغاتی دارد. وی تأکید کرد به جد دنبال تهیه مدارک و مستندات هستیم راجع به این قضیه که این ها اصلا” قصد فروش سهام را ندارند. مثل اینکه من قصد فروش ماشینم را داشته باشم ولی در هیچ بنگاهی نمی گذارم! این نماینده مجلس افزود: پس اگر واقعا” قصد فروش داشته باشند باید اول در بورس گذاشته شود که متاسفانه این طور نیست. غلامعلی جعفرزاده درپاسخ به این پرسش که راجع به مستمری ای که قراربود به رزمندگان داده اطلاعی داریدگفت: در بعضی از استان ها من جمله استان خودم(گیلان) سردرگمی وجود دارد. اما خبر دارم که این مستمری پرداخت می شود و دارد انجام می شود. به گفته وی فقط ۳۷ هزار نفر در  مرحله اول شامل دریافت این مستمری قرار گرفته اند.

نقل از سایت آزادگان ایران


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ شنبه ۲۱ دی۱۳۹۲ ] [ ۲۰:۵۶ بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

اندر حکایت بی مهری مسئولین در خصوص مطالبات ایثارگران

پادشاهی در یک شب سرد زمستانی در کاخ به یکی از نگهبانان برخورد.گفت:سردت نیست؟

گفت قربان عادت دارم.
پادشاه گفت می گویم برایت لباس گرم بیاورند.پادشاه رفت و یادش رفت.
صبح جنازه ی نگهبان راپیدا کردند که روی دیوار نوشته بود:
من به سرما عادت داشتم،وعده ی لباس گرمت مرا از پا در آورد.....


موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، پند و اندرز، جانبازان، آزادگان
[ دوشنبه ۱۶ دی۱۳۹۲ ] [ ۱۹:۳۲ بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در برنامه گفت و گوی ویژه خبری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه شب (4 دی ماه1392) نحوه پرداخت مطالبات ایثارگران را تشریح کرد.                                 

سی و دو درصد از بدهی بنیاد به جامعه ایثارگران پرداخت شده است

به گزارش ایثار، سیدمحمدعلی شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پاسخ به سوال مجری برنامه گفت و گوی ویژه خبری در رابطه با پرداخت مطالبات ایثارگران گفت: یک سوم از مطالبات ایثارگران در این مدت پرداخت شده است و ما به جامعه ایثارگران بدهی داریم که رقم آن هم 6 هزار میلیارد تومان مطرح است اما 3هزار و 800 میلیارد تومان آن مصوب شده است.

 وی با بیان اینکه جامعه ایثارگر متقاضی هستند و درخواست پرداخت مطالباتشان را دارند، ادامه داد: دولت قبلا هم نیروگاهی از هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، نیروگاه دماوند و زاگرس کرمانشاه را در مقابل این بدهی ها به بنیاد واگذار کرده بود.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: همان روزهای اول خوشبختانه هلدینگ خلیج فارس به فروش رفت و یک هزار و صد میلیارد تومان بابت فروش پتروشیمی خلیج فارس به حساب بنیاد واریز شد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت : ایثارگران طلب خود را می دانند و به همه میزان طلبشان از بنیاد اعلام شده است و در این راستا ما توانستیم در قدم نخست، حدود 32 درصد از بدهی خودمان به جامعه ایثارگران را بپردازیم.

وی در تشریح نحوه پرداخت مطالبات ایثارگران یادآور شد: در ابتدا تلاش کردیم مجددا نیروگاه را به وزارت نیرو واگذار کنیم و پول آن را دریافت کنیم و در اقدام بعدی تلاش شد به بخش خصوصی داده شود تا از این راه بتوانیم درصد بیشتری از مطالبات ایثارگران را پرداخت کنیم اما متاسفانه بخشی که بتواند خریدار نیروگاه ما باشد به دلیل داشتن ارزش افزوده و گران بودن پیدا نشد.

شهیدی افزود: به دنبال این مشکلات تلاش کردیم تا مطالبات را به شکل سهام به ایثارگران واگذار کنیم که عده ای از عزیزان ایثارگر آمادگی خود را اعلام کردند و عده ای هم گفتند نیاز به پول داریم، در حال حاضر هم نا امید نیستیم و امیدواریم بتوانیم نیروگاه ها را به فروش برسانیم.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه گفت: نیروگاه دماوند را در بورس قرار دادیم و گروهی از افراد کارشناس را نیز در بورس قرار دادیم که هرکس مایل به فروش سهام خود است با این گروه در میان بگذارد و سهام خود را به فروش برساند.

شهیدی عنوان کرد: اگر از این راه موفق شدیم می توانیم درصد بالایی از مطالبات و معوقات ایثارگران را بپردازیم و سپس در قسط سوم به سراغ نیروگاه زاگرس خواهیم رفت.


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ پنجشنبه ۵ دی۱۳۹۲ ] [ ۱:۳۱ قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
نامه سرگشاده آزاده رحمان سلطانی 
به ریاست محترم بنیاد 

 حضرت حجة الاسلام شهیدی سلام علیکمهمچنانکه مستحضرید  بودجه مربوط به ایثارگران در بودجه سال 93 با واکنش های مختلفی از سوی شخصیت ها و سازمانهای مختلف و بویژه برخی نمایندگان مجلس روبرو شده است.
جناب آقای شهیدی صرفنظر از بودجه های جاری مربوط به ایثارگران، مبالغ هنگفتی مربوط به معوقات و مطالبات سنوات گذشته ایثارگران روی هم انباشته شده و بخش ناچیزی از آن در سال گذشته و امسال پرداخت گردید.با این ردیف بودجه ناچیز که در بودجه سال 93 برای ایثارگران در نظر گرفته شده است،نه تنها پرداخت معوقات امکان پذیر نیست، بلکه مشکلات عدیده ای برای خانواده شهدا،جانبازان و آزادگان بروز کرده و علاوه بر تضییع حقوق حقه این قشر مظلوم ،امکان افزایش نارضایتی ها و تکرار حوادث سال گذشته مانند تجمعات و ... متصور می باشد که به هیچ وجه زیبنده نظام اسلامی و دولت تدبیر و امید نیست.

در بودجه 93 مربوط به ایثارگران نقص های جدی وجود دارد:
اولا: انتظار جامعه ایثارگری این بود که این بودجه افزایش یابد ولی عملا کاهش چشمگیری داشته است.
ثانیا:هیچ ردیفی برای پرداخت معوقات که به گفته حضرتعالی 6 هزار میلیارد تومان است در نظر گرفته نشده است و اینکه فرمودید از محل فروش یا واگذاری دو نیروگاه امکان پذیر است،با تردیدهای جدی مواجه است و مسئله ای محرز و قطعی نیست و نمی توان پرداخت معوقات را به اینگونه موارد احتمالی منوط کرد.
ثالثا: موادی مانند ماده 94 مربوط به تسهیلات مسکن ایثارگران و ماده 97،مربوط به احراز ایثارگری بدون هیچ دلیل موجهی حذف شده که تامل برانگیز است.
رابعا:انتظار می رفت با توجه به نرخ تورم و مشکلات حاد درمانی ایثارگران این بودجه در سال 93 تقویت شود که بدون تغییر نسبت به سال 92 در نظر گرفته شده که ظلم مضاعفی در حق این قشر مظلوم است.
لذا حقیر به عنوان عضوی کوچک از جامعه ایثارگری و سخنگوی جمعیت آزادگان هشت سال دفاع مقدس از حضرتعالی که مزین و ملبس به لباس پر افتخار روحانیت نیز هستید استدعا دارد با عزمی راسخ و پشتوانه صدهها هزار نفری جامعه بزرگ ایثارگری نسبت به اصلاح ردیف بودجه مربوط به ایثارگران با دولت و بویژه شخص ریاست محترم جمهور رایزنی فرمایید.

با تشکر طلبه آزاده و جانباز رحمان سلطانی

موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ چهارشنبه ۴ دی۱۳۹۲ ] [ ۲۳:۵۰ بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

ژرف اندیشی

بسمه تعالی

بااستعانت از درگاه احدیت وباسلام وتحییت خدمت دوستان بزرگوار ، آزادگان عزیز؛ اول عرایضم لازم میدانم از دوستانی که در مورد همایش ملی آزادگان عزیز ابتکار به خرج داده چنین پیشنهادی کردند تشکر نمایم ، البته از حاشیه های این پیشنهاد چنین بر میاید که 100درصد این همایش مرتبط با ماده 13 بوده وچنین همایشی در سطح ملی آزادگان بخاطر بد قولی مسئولین در خصوص عدم پایبندی به تعهدات خود میباشد اما لازم میدانم مواردی را متذکر شوم که هدف ازاین همایش چیست؟ متاسفانه مسئولین دولت قبل ونمایندگان قانونگذارشرایط را برای آزادگان طوری رقم زده وتدوین کردند که اتفاق نظر بالفعل دراین امر بین آزادگان وجود ندارد ، موارد ذیل دال بر صحت این مطلب است.

اولا: اگر ما کل آزادگان عزیز را 43000 نفر در نظر بگیریم تعداد زیادی ازاین دوستان اسارتشان در حدود دوسال واندی است وازاین بابت دریافتی آنها با احتساب 1200000 تومان میشود حدودا 30 میلیون تومان که ازاین مقدارقریب به 20 میلیون تومان آن را دریافت ومابقی را طلبکارند.حال ممکن است این دوستان اصلا در این همایش شرکت نکنند بخاطر هرعللی که شما بحساب بیاورید.

دوما:عده زیادی ازآزادگان عزیز در قالب شرکتها وادارات اعم ازبانکها وموسسات دولتی وغیر دولتی به هر عنوانی کل طلبشان را دریافت کردند لذا شرکت آنان نیز در این همایش ممکن است مقدور نباشد یا بعبارتی شرکت نکنند.

سوما : حال عده ی معدودی میماند هرچند تعدادشان هم اندک نیست (دوستانی که مدت اسارتشان بیشترهست) که طلبشان چشمگیربوده  و بعلل متعدد و مختلفی اعم از دوری راه تا مرکز و مشکلات جوی وغیره ، لذا ممکن است شرکت آنان نیز مقدور نباشد .

حال اگر دراین فرا خوان آنهم در ساختمان بنیاد شهید  بنام همایش تجمع اندکی صورت بگیرد فردا چه باید کرد؟.آیا مثل تجمع در پاستور نمیشود ؟؟؟

اکنون بعد از اینهمه داستان سرایی، بنده نظر شخصی خودم را میگویم که تعدادی ازدوستان که اشرافیت دارند به امور جاری  به هر عنوان که مقدور هست به نمایندگی با مسئولین بنیاد وارد مذاکره شده وازطریق گفتگو این مهم حل شود وانتظار میرود که ازاین کارگروه با جدیت بدون حاشیه پردازی حمایت کرده وبه تصمیمات اتخاذی معقول احترام قائل شویم وصد البته هرچند آنان نیز(مسئولین بنیاد ) وشخص حجه الاسلام حاج آقا شهیدی خود در رسانه ها اعلام نمودند که مابقی طلب را در دوبخش قبل از عید93 و بعد ازعید  تا تابستان پرداخت خواهند کرد. لذا باید متقاعد شوند که طلب ما  نقدا پرداخت شود نه به صورت دیگر .

در این مطلب عدم شرکت فرضی دوستان آزاده  در این همایش صرفا احتمال هست نه حتم و اعداد وارقام ها نیز فرضی بوده اگر کسی خیال میکند که نوشته بنده جسارتی به محضر آنان کرده  پیشاپیش پوزش خواسته و بازاعلام مینمایم که این فقط نظر شخصی هست وبس .

منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم

والسلام علیکم ورحمه الله 


موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، آزادگان
[ شنبه ۳۰ آذر۱۳۹۲ ] [ ۰:۴۴ قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
[ جمعه ۲۹ آذر۱۳۹۲ ] [ ۲۳:۱۳ بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

بخشی از معوقات ایثارگران

تا نوروز پرداخت میشود  

 حجت الاسلام و المسلمین شهیدی از احیای صندوق درمان در کمک به تهیه دارو و هزینه‌های بالای آن برای جانبازان خبر داد

 به گزارش ایثار، حجت‌الاسلام و المسلمین شهیدی نماینده ولی‌فقیه و معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز (دوشنبه هجدهم آذرماه 92) در حاشیه بازدید از آسایشگاه ثارالله و دیدار با جانبازان قطع نخاعی این مرکز با اشاره به قانون جامع حمایت و خدمات‌رسانی به ایثارگران که 10 ماه پیش ابلاغ شده است، گفت: مدت ها است که این قانون تصویب شده اما ابلاغ نشده بود که بعد از تشکیل دولت دکتر روحانی آن را دنبال کردیم و ابلاغیه‌های آن را بررسی کردیم.

وی افزود: به دلیل وجود مشکلات مالی و بودجه این طرح تا کنون انجام نشده و ما این موضوع را در قالب بودجه سال آینده در نظر گرفته و ابلاغ کرده ایم و منتظر تصمیم مجلس هستیم و قسمت هایی از این قانون که نیاز به بودجه ندارد هم اکنون در حال انجام است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد مطالبات جانبازان و ایثارگران که بخشی از آن با پرداخت نقدی و تخصیص سهام پرداخت شده، گفت: سهام دو نیروگاه از طریق دولت برای پرداخت بدهی جانبازان معزز در نظر گرفته شده و با توجه به نظرسنجی های انجام شده  هم اکنون در حال بررسی و اقدام به فروش سهام و پرداخت نقدی معوقات ایثارگران هستیم؛ سعی ‌ما این است که بخشی را تا نوروز امسال و قسمت دیگر را نیز سال آینده پرداخت کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین شهیدی در مورد رسیدگی به مشکلات تهیه دارو و هزینه‌های بالای آن برای جانبازان گفت: قصد داریم صندوق درمان را که از سال ها قبل تعطیل شده بود در بنیاد فعال ‌کنیم و این صندوق موظف به پرداخت هزینه های سنگین درمان برای جانبازان معزز خواهد بود.

 


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، جانبازان، آزادگان
[ سه شنبه ۱۹ آذر۱۳۹۲ ] [ ۰:۴۲ قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
شهیدی در گفت وگو با خانه ملت:

تکذیب مطالبات 6 هزار میلیاردی ایثارگران
 پرداخت32 درصد معوقات از محل سهام پتروشیمی
                  پرداخت مطالبات تا تابستان سال آتی                

تکذیب مطالبات 6 هزار میلیاردی ایثارگران/ پرداخت32 درصد معوقات از محل سهام پتروشیمی/پرداخت مطالبات تا تابستان سال آتی                         

                   
                                   

  رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه تا اول تابستان سال آینده تمامی معوقات ایثارگران با فروش دارایی‌های بنیاد شهید پرداخت خواهد شد، گفت: طی یک ماه اخیر 32 درصد از معوقات ایثارگران با فروش سهام پتروشیمی آنان پرداخت شده است. 

سیدمحمدعلی شهیدی محلاتی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه رقم دقیق معوقات ایثارگران 3 هزار و 800 میلیارد تومان است، گفت: تاکنون بنیاد شهید و امور ایثارگران موفق شده با فروش سهام پتروشمی ایثارگران 32 درصد معوقات آنان را پرداخت کند.

وی ادامه داد: شایعه‌ای که در خصوص میزان معوقات ایثارگران مطرح بود رقمی در حدود 6 هزار میلیارد تومان بود که این میزان از سوی سازمان  برنامه تایید نشده و همان میزان 3 هزار و 800 میلیارد تومان مورد تایید است.

شهیدی با بیان اینکه در ازای پرداخت معوقات ایثارگران دولت دهم دو نیروگاه و مقداری از سهام پتروشیمی را به بنیاد شهید و امور ایثارگران داده بود، تاکید کرد: در بدو ورود به بنیاد شهید موفق شدیم سهمیه پتروشیمی ایثارگران را فروخته و حدود 32 درصد از معوقات آنان را ظرف مدت 40 روز بپردازیم.

رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران با تاکید بر اینکه تلاش بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت هرچه سریع‌تر معوقات ایثارگران است، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران تصمیم داشت سهام نیروگاه‌های خود را بابت معوقات ایثارگران به آنان واگذار کرده و با ورود سهام به بورس امکان سرمایه‌گذاری را برای آنان فراهم کند که این پیشنهاد مورد قبول افراد قرار نگرفت.

وی با بیان اینکه عده‌ای از ایثارگران با واگذاری سهام نیروگاه به آنان در قبال معوقات‌شان موافقت نکردند، تصریح کرد: بنیاد شهید وامور ایثارگران بر این مبنا تصمیم گرفت نیروگاه‌ها را در معرض فروش قرار داده تا بتواند مقداری از معوقات ایثارگران را بپردازد.

شهیدی یادآور شد: تلاش بنیاد بر این است که مقداری از معوقات ایثارگران را قبل از عید به آن‌ها بپردازد  و مابقی را نیز بعد از عید و تا قبل از آغاز فصل تابستان تسویه کند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بنیاد شهید در حال حاضر پولی برای پرداخت معوقات ایثارگران در دست ندارد مگر اینکه سرمایه بنیاد تبدیل به پول شود./


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ سه شنبه ۲۱ آبان۱۳۹۲ ] [ ۳:۹ قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

درخواست بودجه 250 ميليارد تومانی سپاه جهت

اجراي ماده 38(190)

 

نقل از شاخه انار


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ چهارشنبه ۱۵ آبان۱۳۹۲ ] [ ۲۳:۱۸ بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

مراحل پایانی پرونده و ثبت مراحل حکم حقوق برادران آزاده عزیز استان اردبیل در

حال اتمام می باشد

 

همانگونه که اطلاع دارید سیر اجرایی شدن ماده (190) 38 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران اعلام گردید هم اکنون طبق گزارش واصله مراحل پایانی پرونده و ثبت مراحل حکم حقوق برادران آزاده عزیز استان اردبیل در حال اتمام می باشد که در این راستا سپاه از دولت درخواست اعتبار لازم طبق بودجه سال 92 را نموده است و با تامین اعتبار سپاه اقدام به ابلاغ حکم حقوق ماهیانه عزیزان آزاده خواهد نمود و با پیگیری مجدانه در هفته آینده مراحل اخذ مدارک از استان آذربایجان شرقی شروع و بعد از آن در استان های دیگر نیز به ترتیب اقدام خواهد شد

ضمن اینکه دیگر دوستان که از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران حقوق حالت اشتغال دریافت می کنند تا پایان سال جاری توسط سپاه یکسان سازی حقوق آنها صادر خواهد شد و جزء پارامتر های این قانون قرار می گردد

بنابر این با روندی که در پیش است در صورتی که مشکلی پیش نیاید امید است که با همت شما عزیزان آزاده تا پایان سال جاری این قانون به صورت کامل اجرایی گردد و آزادگان فعال پیگیری ماده 190 (38) وظیفه خود می دانند تا اجرایی شدن کامل قوانین که مربوط به ایثارگران به خصوص آزادگان است  رصد کرده و ضمن پیگیری و به نتیجه رسیدن قانون گزارش عملکرد مسئولین مربوط را به سمع و نظر بازدیدکنندگان بزرگوار آزاده ارائه نماید انشاالله

نقل از سایت آزادگان نیوز


موضوعات مرتبط: اخبار روز استان آذربایجانشرقی، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ یکشنبه ۱۲ آبان۱۳۹۲ ] [ ۱:۲۴ قبل از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

سیر اجرایی قانون خدمات  جامع ایثارگران

بنا به گزارش دریافتی  امروز دوشنبه  مورخ 92/7/29 در راستای دستور سردار شریفی به منظور اجرای آزمایشی ماده 38 قانون خدمات جامع ایثارگران تعداد 109 فقره از پروند های آزادگان سرباز و بسیجی سپاه استان اردبیل جهت بررسی در کمیسیون پزشکی سپاه با تهیه و تنظیم مدارک توسط سپاه اردبیل تحویل مسئولین امور ایثارگران ستاد کل سپاه گردید.

ضمنا  از 121 نفر  آزاده بسیجی و  سرباز  سپاه اردبیلی  12   نفر  موفق به تکمیل  پرونده  خود  نشدند که در مرحله  بعد می توانند همزمان  با  آزادگان سراسر  کشور  اقدام   نمایند  ؛  شایان  ذکر است  بعد  از  رفع  نواقص  این مرحله  ؛  در  مرحله  دوم   مدارک  بسیجان   و  سربازان  سپاه  در  سراسر کشور توسط سپاه اقدام خواهد شد.

نقل از سایت آزادگان ایران


موضوعات مرتبط: اخبار روز ایران و جهان، ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ دوشنبه ۲۹ مهر۱۳۹۲ ] [ ۲۳:۳۵ بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]

اصلاحیه 

خبر قبلی دال بر ابلاغ دستور العمل اجرای ماده 190 (38) به ادارات امور ایثارگران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سراسر کشور را آقای کاظمی راد اینچنین تصحیح نمودند .


موضوعات مرتبط: ماده 13 و 190، دانستنی ها، مناسبت، جانبازان، آزادگان
[ دوشنبه ۲۲ مهر۱۳۹۲ ] [ ۱۳:۳۸ بعد از ظهر ] [ مدیر وبلاگ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
یادش بخیر...

اماکن دیدنی تبریز